Niebezpieczna akcja z udziałem policjantów. Bandyta miał karabin maszynowy

Centralne Biuro Śledcze Policji. Fot. cbsp.policja.pl
Centralne Biuro Śledcze Policji. Fot. cbsp.policja.pl
Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdański. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni. Zatrzymany mężczyzna zmarł, pomimo udzielenia mu pomocy.

Akcja policji w Starszynie

Uzbrojeni policjanci we wtorek rano weszli do jednego z domów w Straszynie (woj. pomorskie). Mieli zatrzymać mężczyznę, który był podejrzewany o posiadanie broni i amunicji.

Polecamy:

Jak ustaliła gdańska rozgłośnia po wejściu do domu zatrzymany mężczyzna miał chwycić za broń strzelić w kierunku policjantów. Funkcjonariusze w obronie własnej również oddali strzały.

"Na miejscu są prokuratorzy"

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk potwierdziła PAP, że doszło do użycia broni. – Na miejscu są prokuratorzy i wykonywane są czynności" - zaznaczyła.

Mężczyzna miał karabin maszynowy

Rozgłośnia podała, że do zajścia doszło podczas akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Wskazała również, że ranni zostali zatrzymywany mężczyzna i policjant z CBŚP. Policjant ma prawdopodobnie postrzeloną rękę.

Mężczyzna strzelał z broni maszynowej, zmarł w wyniku odniesionych ran.


KW

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo