Lech Wałęsa uczestniczył w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Meksyku. (fot. Facebook/Lech Wałęsa)
Lech Wałęsa uczestniczył w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej w Meksyku. (fot. Facebook/Lech Wałęsa)

Wałęsa w Meksyku: Zorganizowanie Europy trzeba powierzyć Niemcom

Redakcja Redakcja Lech Wałęsa Obserwuj temat Obserwuj notkę 83
Lech Wałęsa wziął udział w Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej, która odbyła się w Meksyku. — Jako prawicowiec jestem zdecydowany opowiadać się za globalizacją. W Europie opowiadam się za tym, żeby zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom — oznajmił były prezydent Polski. Podczas swojego wystąpienia podkreślił również, że "pomógł zjednoczyć Niemcy", oraz że "chciał zrobić porządek z Rosją i Chinami".

Wałęsa na prawicowym kongresie w Meksyku

— Jako prawicowiec jestem zdecydowany opowiadać się za globalizacją. Jako prawicowiec opowiadam się za trójpodziałem władzy: ustawodawcza, wykonawcza, sądownicza przy wolnej prasie. W Europie opowiadam się za tym, żeby zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom — powiedział Wałęsa podczas prawicowego kongresu w Meksyku.

W wydarzeniu udział wzięli m. in. były szef kampanii wyborczej oraz doradca Donalda Trumpa Steve Bannon, szef hiszpańskiej partii VOX, Santiago Abascal czy były brazylijski prezydent Jair Bolsonaro.

Były prezydent: Jestem człowiekiem sukcesu

— Nawet z tego filmiku musieliście zauważyć, że jestem człowiekiem sukcesu — mówił Wałęsa. Podkreślił, że jego „sukces polegał na tym, że rozbijał stary, niedobry porządek świata”. 

— Pomogłem zakończyć komunizm sowiecki, pomogłem zakończyć Układ Warszawski, pomogłem wycofać wszelkie wojska, które od drugiej wojny światowej były w różnych państwach komunistycznych. Pomogłem zjednoczyć Niemcy — wymieniał były polski prezydent.

— Jako główny temat mam mówić o komunizmie. Czy wiecie, szanowni państwo, że teoretycznie to mi się bardzo podoba komunizm, bo on ładnie mówi, dobrze proponuje — stwierdził Lech Wałęsa. — Ja chciałem zrobić porządek z Rosją i z Chinami w tamtym czasie, ale wielcy tego świata zorientowali się i udowodnili mi, że jest to zbyt niebezpieczne jak na tamte czasy — dodał. 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka