Źródło: PAP/Andrzej Lange, Twitter/OmzRi
Źródło: PAP/Andrzej Lange, Twitter/OmzRi

Kamraci wydali na Niedzielskiego "wyrok śmierci". Wzmocniono ochronę ministra

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
Minister zdrowia Adam Niedzielski stał się celem prorosyjskiej organizacji Rodacy Kamraci, na której czele stoi patostreamer Wojciech Olszański. Propagująca faszystowskie treści grupa wydała na Niedzielskiego "wyrok śmierci". Szef resortu zdrowia oznajmił, że w związku z tym wzmocniono jego ochronę.

Rodacy Kamraci wydadzą "wyrok śmierci" na Niedzielskiego 

Rodacy Kamraci to nacjonalistyczna organizacja, na której czele stoi Wojciech Olszański. W jej szeregach jest około 40 tys. osób. Na piątkowym streamie jeden z dzwoniących widzów kanału Rodacy.TV powiedział, że Polska Narodowa Rada Kamratów będzie głosować w sprawie Adama Niedzielskiego.

Fragment nagrania opublikował w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich. Poinformował on również, że o wydaniu "wyroku śmierci" na Adama Niedzielskiego zawiadomi policję oraz prokuraturę. 

Wzmocniona ochrona dla Niedzielskiego 

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był w poniedziałek w Radiu Plus, czy w związku z groźbami śmierci ze strony tzw. kamratów zamierza podjąć jakieś kroki.

"Rzeczywiście to jest sytuacja absolutnie z mojego punktu widzenia niebezpieczna. (...) Regularne planowanie zamachu to jest sytuacja zagrożenia życia i to jest tak naprawdę powtarzająca się sytuacja. Ja oczywiście jestem w sytuacji, w której mogę liczyć na ochronę ze strony państwa pod kątem służb, funkcjonariuszy, którym bardzo dziękuję za to wsparcie, które zapewniają, ten komfort bezpieczeństwa" – podkreślił szef MZ.

Dopytywany, czy jego ochrona będzie wzmocniona, powiedział: "Tak, w tym czasie ona jest wzmocniona."

W ocenie Niedzielskiego mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją w skali ogólnospołecznej. "Moje zagrożenie to jest oddzielna sprawa, ale czym innym jest to, że mamy tutaj do czynienia z organizacją, która sprzyja Putinowi, która jest podejrzewana o rosyjskie finansowanie, która propaguje treści faszystowskie, która m.in. (...) propaguje negatywny stosunek do szczepień" – wyliczał.

Niedzielski ocenił, że zagrożenie dotyczy nie tylko jego osoby, ale organizacja ta stanowi zagrożenie porządku konstytucyjnego. "Apeluję do wszystkich, żeby z rozmysłem i rozwagą przyjmowali treści przekazywane przez tych bardzo niebezpiecznych ludzi" – zakończył.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo