Prezes NIK Marian Banaś podczas Konwentu Antykryzysowego w Budynku Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka
Prezes NIK Marian Banaś podczas Konwentu Antykryzysowego w Budynku Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

Nowy plan na dopadnięcie Mariana Banasia. Służby mu nie odpuszczają

Redakcja Redakcja Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
"Rzeczpospolita" ustaliła, że w Sejmie są już dwa wnioski o uchylenie immunitetu prezesowi NIK. Drugi do sprawy za wykroczenie drogowe. Według dziennika, złożyć go miała Inspekcja Transportu Drogowego.

Marian Banaś wpadł. Zbyt szybka jazda

Czwartkowa "Rzeczpospolita" donosi, że prezes Najwyższej Izby Kontroli o 20 km przekroczył dozwoloną prędkość. Wykroczenie zarejestrował fotoradar. Inspekcja Transportu Drogowego nie mogła wystawić mandatu, bo prezesa NIK chroni immunitet.

Wniosek ITD o jego uchylenie, jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", trafił do Sejmu, a Komisja Regulaminowa, Immunitetowa i Spraw Poselskich ma zająć się nim w ciągu najbliższego pół roku.

To już kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Banasia

"Potwierdzam, że sprawa ta znajduje się w przyjętym porządku obrad na przyszły rok" – powiedział dziennikarzom przewodniczący komisji Kazimierz Smoliński(PiS).

Jak przypomina "Rz", to nie pierwsza sprawa Mariana Banasia z immunitetem – od blisko półtora roku w Sejmie czeka na rozstrzygnięcie inny wniosek o uchylenie mu immunitetu w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa, chodzi o zarzuty ukrywania majątku.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka