Jednym z uczestników debaty będzie Kajetan Kajetanowicz z Orlen Team. Fot. Twitter/PKN Orlen
Jednym z uczestników debaty będzie Kajetan Kajetanowicz z Orlen Team. Fot. Twitter/PKN Orlen

Sportowe Podsumowanie Roku 2022 - Salon24.pl organizuje debatę o sporcie

Redakcja Redakcja Sport Obserwuj notkę 3
Mijający rok był bardzo udany dla polskiego sportu. Nasi sportowcy pokazali prawdziwą siłę ducha i waleczność na sportowych arenach, zdobywając wiele medali i osiągając wysokie miejsca w swoich dyscyplinach. Aby docenić naszych mistrzów oraz ich sponsorów, redakcja Salon24.pl organizuje debatę redakcyjną #SportowePodsumowanieRoku2022.

Sukcesy polskich sportowców

Awans reprezentacji Polski na mundial w Katarze i jej najlepszy od 36 lat występ (wyjście z grupy), trzeci tytuł mistrza świata w żużlu dla Bartosza Zmarzlika, piąte z rzędu złoto mistrzostw świata dla Pawła Fajdka czy fenomenalne występy polskich lekkoatletek. Kibice siatkarscy podziwiali reprezentację Polski w finale Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, a cały tenisowy świat mógł podziwiać zwycięstwa Igi Świątek. To tylko niektóre z wydarzeń sportowych w 2022 roku, którymi mogliśmy się cieszyć.

Za sukcesem sportowców stoją godziny ciężkich treningów, wyrzeczeń, pobytów na ciągłych zgrupowaniach i rozłąki z rodziną. Na szczęście sportowcy tej drogi nie muszą pokonywać sami. W walce o wyniki i trofea pomaga kadra trenerska, sponsorzy czy podmioty zapewniające infrastrukturę do treningów.

Debata #SportowePodsumowanieRoku2022

#SportowePodsumowanieRoku organizowane przez redakcję Salon24.pl będzie okazją aby spotkać się z naszymi mistrzami, porozmawiać o ich osiągnięciach, planach, ale też roli sponsorów i związków sportowych w sukcesach sportowców. Debata odbędzie się 20 grudnia.

image

W panelach dyskusyjnych organizowanych przez Salon24.pl udział wezmą m.in. sportowcy Orlen Team: Kajetan Kajetanowicz - rajdowiec, Jakub Przygoński - rajdowiec, Anna Kiełbasińska – lekkoatletka, wicemistrzyni olimpijska z Tokio 2020, Kamil Wiśniewski – rajdowiec, Adam Burak z Zarządu PKN Orlen, Witold Roman, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportowego, oraz przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie.

Jedną z panelistek będzie Anna Kiełbasińska, która w mijającym sezonie zdobyła aż 3 medale Mistrzostw Europy w Monachium (w sztafetach 4x400 i 4x100 metrów oraz zajęła trzecie miejsce w biegu na 400 m). W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mówiła o drodze, która doprowadziła ją do sukcesu.

- Krążek z Monachium trafił do witrynki z najważniejszymi trofeami i bardzo mnie cieszy. Jednak dziesięć razy ważniejsza dla mnie jest droga, jaką przebyłam, by ten medal osiągnąć. Doświadczenia i ludzie, których poznałam są cały czas w mojej głowie - mówiła w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Anna Kiełbasińska.  

Sponsoring w sporcie. PKN Orlen liderem

Niezwykle ważną rolą w usłanym poświęceniami i wyrzeczeniami życiu zawodowych sportowców pełnią sponsorzy. To oni zapewniają to niezwykle ważne poczucie bezpieczeństwa sportowca, które pozwala na skupieniu się przede wszystkim na drodze do sukcesu.

Według badań przeprowadzanych corocznie przez pracownię ARC Rynek i Opinia, PKN ORLEN jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym sponsorem spośród przedsiębiorstw na polskim rynku. Klienci to zauważają - niemal co czwarty z nich twierdzi, że zaangażowanie koncernu w obszarze sponsoringu sportu pozytywnie wpływa na jego decyzje zakupowe.

Patronem debaty Salon24 jest PKN Orlen, a wydarzenie swoim patronatem objął minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

red.

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport