Klamka zapadła w PZPN - dowiedział się nieoficjalnie portal meczyki.pl. Fot. PZPN
Klamka zapadła w PZPN - dowiedział się nieoficjalnie portal meczyki.pl. Fot. PZPN

Nieoficjalnie: dni Michniewicza w reprezentacji Polski są policzone. Piłkarze mają go dość

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Czesław Michniewicz w środku tygodnia spotka się z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą i usłyszy, że nie będzie kontynuował pracy z reprezentacją Polski - dowiedział się Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Dziennikarz dowiedział się też, że piłkarze mają dość selekcjonera, a w sporze trenera z rzecznikiem PZPN Jakubem Kwiatkowskim stoją po stronie tego drugiego.

- Jakub Kwiatkowski dostał wsparcie od liderów kadry, a w piątek Cezary Kulesza odebrał telefon z jasnym przekazem: "atak na Kwiatkowskiego, jest atakowaniem całej drużyny" i większość nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Michniewiczem - przekazał Tomasz Włodarczyk w mediach społecznościowych. 

 

Zobacz więcej: Kulisy wybuchowej rozmowy Michniewicza z PZPN. Trener ma swoich przeciwników

Michniewicz dopinał premie dla piłkarzy? 

To pokłosie konfliktu w obozie kadry. Czesław Michniewicz miał zwołać drużynę o 2.30 w nocy po meczu z Argentyną, by zawodnicy przekazali numery kont, na które wpłynie premia od premiera Mateusza Morawieckiego - donosiła Interia. - Miałem wrażenie, że kapitan zespołu Robert Lewandowski był zażenowany tą sytuacją - relacjonował Jakub Kwiatkowski, którego cytował Roman Kołtoń. Michniewicz nie czuł wsparcia po wyjściu z grupy od PZPN i zarzucał team managerowi drużyny, że źle komunikuje kibicom i dziennikarzom sukces. 

Czytaj: Już za chwilę finał mundialu w Katarze. Wielkie starcie gwiazd

W kadrze Polski wrze 

Według meczyków.pl, drużyna obstaje za Kwiatkowskim. Większość piłkarzy używa w prywatnych rozmowach z dziennikarzami niecenzuralnych słów, domagając się, by Michniewicz zakończył przygodę z trenowaniem reprezentacji Polski. 


Zdaniem Włodarczyka, PZPN pożegna się z trenerem, który od stycznia prowadził kadrę. Michniewicz pokonał Szwecję w barażach do mundialu w Katarze, drużyna dostała się do 1/8 finału piłkarskich Mistrzostw Świata, a w międzyczasie utrzymała się w najwyższej dywizji Ligi Narodów. Kilka dni temu ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców Michniewicza. Pod uwagę brani są m.in. Andrij Szewczenko, Roberto Martinez i Hervé Renard. Z Ukraińcem PZPN miał kontaktować się w ubiegłym tygodniu. 

Nie przegap: Khalidov kontra Pudzianowski - starcie legend KSW. Który okazał się lepszy?

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport