Wicepremier Ukrainy ds. terytoriów czasowo okupowanych Iryna Wereszczuk. Źródło: Twitter/@MRiTGOVPL
Wicepremier Ukrainy ds. terytoriów czasowo okupowanych Iryna Wereszczuk. Źródło: Twitter/@MRiTGOVPL

"Wdzięczność Ukraińców dla Polaków jest bezgraniczna"

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 248
Wicepremier Ukrainy ds. terytoriów czasowo okupowanych Iryna Wereszczuk przekazała życzenia Polakom i Ukraińcom mieszkającym w Polsce. "Wdzięczność Ukraińców dla narodu polskiego jest bezgraniczna" – napisała polityk.

Wereszczuk z życzeniami dla Polaków i Ukraińców 

Iryna Wereszczuk przekazała życzenia Polakom i Ukraińcom mieszkającym w Polsce za pośrednictwem PAP. "Bracia i siostry! Właśnie w ten sposób pragnę zwrócić się przed jasnym Bożym Narodzeniem do Polaków, a także do Ukraińców, którzy znajdują się teraz w Polsce. To był trudny rok dla nas wszystkich. Wiele ciężkich chwil jeszcze przed nami. Zobaczyliśmy, czym jest wojna. Jednocześnie odczuliśmy, co znaczy mieć prawdziwych przyjaciół” – podkreśliła.

"Wdzięczność Ukraińców dla narodu polskiego jest bezgraniczna! Wdzięczność za otwarte, braterskie serce, za szczerą pomoc i wsparcie!” – zaznaczyła.

Ukraina z pomocą Polski osiągnie zwycięstwo 

Wicepremier wyraziła przekonanie, że współpraca naszych dwóch narodów doprowadzi je do wspólnego zwycięstwa.

"Razem przez to przejdziemy i zwyciężymy. Wasza broń, pomoc gospodarcza, wspieranie naszych przesiedleńców w Polsce to wkład w zwycięstwo, nasze wspólne zwycięstwo. Światło pokona ciemność. Ciepło pokona chłód. Dobro pokona zło” – oświadczyła.

Ukraińska polityk podkreśliła, że Boże Narodzenie jest świętem chrześcijańskiej miłości i nadziei. „Wierzę, że w przyszłym roku Ukraińcy i Polacy spotkają się przy świątecznym stole pod spokojnym niebem” – dodała.

"Składam najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przekazuję szczere życzenia ciepła i światłości w sercach, rodzinach i domach! Chrystus się narodził!” – napisała Iryna Wereszczuk w życzeniach z okazji świąt Bożego Narodzenia.

MP

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj248 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka