Andrzej Iwan. Fot. Twitter/Piłka Nożna
Andrzej Iwan. Fot. Twitter/Piłka Nożna

Nie żyje Andrzej Iwan. Legenda polskiej piłki zmarła w wieku 63 lat

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
W wieku 63 lat w Krakowie zmarł Andrzej Iwan - były piłkarz reprezentacji Polski, uczestnik dwóch mundiali, medalista mistrzostw świata 1982 roku w Hiszpanii. I legenda Wisły Kraków.

Andrzej Iwan nie żyje

Andrzej Iwan urodził się 10 listopada 1959 roku. Iwan to wychowanek Wandy Kraków i legenda krakowskiej Wisły, a także były piłkarz Górnika Zabrze, jak również niemieckiego VfL Bochum, czy greckiego Arisu Saloniki. W najwyższej klasie rozgrywkowej strzelił 90 goli.

Polecamy:

Z ekipą "Białej Gwiazdy" oraz zabrzańskim Górnikiem Iwan wywalczył łącznie cztery tytuły mistrza Polski (trzy z Górnikiem). Zdobył ponad 90 bramek w dawnej I lidze (obecnie Ekstraklasa).

Iwan był później asystentem Adama Nawałki w Wiśle, a także Zagłębiu Lubin. Jako znawca futbolu pracował jako ekspert i komentator piłkarski.

Od lutego 2021 roku Iwan w Wiśle Kraków zajmował się skautingiem.

Górnik Zabrze żegna Iwana

Iwan urodził się 10 listopada 1959 roku. Do Górnika trafił w 1985 roku już jako doświadczony zawodnik. Z zabrzanami zdobył trzy tytuły Mistrza Polski. „Owo doświadczenie w połączeniu ze wspaniałym talentem i możliwościami piłkarskimi uczyniły z niego gwiazdę zespołu” - czytamy na stronie Górnika Zabrze.


W barwach Górnika rozegrał łącznie 91 spotkań, strzelił 23 bramki. „Zabrzańską publiczność czarował świetną grą i wspaniałymi umiejętnościami” - podaje portal GZ.

Fani futbolu żegnają Iwana

„Styczeń 2021.

- Weź zrób teraz zdjęcie, będzie pożegnalne.

Żegnaj mistrzu” - napisał na Twitterze Krzysztof Stanowski.


„Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie” - napisał na Twitterze sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.


„Nie żyje Andrzej Iwan. Legenda Białej Gwiazdy zmarła dzisiaj w wieku 63 lat w Krakowie. Spoczywaj w pokoju” - to wpis Okiem Wiślaków.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport