Światowe media komentują odwołanie przez Mel C występu na "Sylwestrze Marzeń". (fot. Instagram, Daily Mail, Sky News, TMZ)
Światowe media komentują odwołanie przez Mel C występu na "Sylwestrze Marzeń". (fot. Instagram, Daily Mail, Sky News, TMZ)

Światowe media komentują oświadczenie Mel C w sprawie "Sylwestra Marzeń"

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
Zagraniczne media komentują decyzję Melanie C o odwołaniu swojego występu podczas "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. W niektórych publikacjach przywoływane są m. in. "strefy wolne od LGBT".

Mel C odwołała występ podczas "Sylwestra Marzeń"

W poniedziałek brytyjska wokalistka Melanie C z zespołu Spice Girls poinformowała o odwołaniu jej występu podczas "Sylwestra Marzeń" w TVP.

— W związku z informacjami, na które zwrócono moją uwagę, a które stoją w sprzeczności z moimi poglądami na temat popieranych przeze mnie grup społecznych, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce w noc sylwestrową — oświadczyła artystka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na decyzję wokalistki odpowiedziała Telewizja Polska, która w swoim oświadczeniu podkreśliła, że "nie zna dokładnych powodów rezygnacji Mel C". 

Światowe media komentują decyzję Mel C

Po tym jak wokalistka opublikowała w mediach społecznościowych swoje oświadczenie, tematem zainteresowały się światowe media. W swoich publikacjach wspominają o podejściu do osób LGBT w naszym kraju. 

Portal "TMZ" napisał w swoim artykule, że "społeczność LGBT+ nie jest w stanie wyrazić wystarczającej wdzięczności za podjęcie decyzji w ostatniej chwili".

Z kolei portal "Deadline" zaznacza, że "wydarzenie, w którym Melanie C miała wziąć udział, jest organizowane przez publicznego nadawcę TVP, który w ostatnich latach jest oskarżany o podsycanie propagandy przeciw środowisku LGBTQ+". Serwis przypomina również, że artystkę w 2021 roku uhonorowano nagrodą British LGBT Awards.

— Polska ma konserwatywną politykę, jeśli chodzi o prawa LGBT, a wiele obszarów kraju tworzy "strefy wolne od LGBT" marginalizujące obywateli — pisze portal.

Oberwało się też Andrzejowi Dudzie

O sprawie napisał również brytyjski portal "Sky News", który również wspomniał o "strefach wolnych od LGBT" oraz o raporcie Międzynarodowego Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów z 2020 roku. Wynika z niego, że pod względem ochrony osób LGBT Polska była na ostatnim miejscu w całej Unii Europejskiej.

— Prezydent Andrzej Duda zapowiedział również zakaz nauczania o LGBTQ+ w szkołach, a także uniemożliwił parom jednopłciowym adopcję dzieci — napisano. 

Publikacje na ten temat ukazały się też na łamach m. in. "The Hollywood Reporter" oraz "Metro". Wspominał o tym również "Daily Mail", gdzie cytowano również podziękowania internautów dla wokalistki. Jak dotąd Mel C nie skomentowała swojego oświadczenia.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura