Papież Benedykt XVI w Watykanie.
Papież Benedykt XVI w Watykanie.

Watykan opublikował zdjęcia zmarłego Benedykta XVI. Czuwa przy nim rodzina

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Benedykt XVI zmarł 31 grudnia w wieku 95 lat. Ciało emerytowanego papieża zostało wystawione w kaplicy klasztoru Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Czuwa przy nim na razie najbliższa rodzina. Wierni od jutra będą mogli oddać hołd Josephowi Ratzingerowi.

Na zdjęciach, udostępnianych przez media watykańskie, dostrzeżemy Benedykta XVI przyodzianego w czerwono-złote szaty liturgiczne. Na głowie zmarły papież ma mitrę, a w dłoniach trzyma różaniec. Nieopodal szczątków głowy Kościoła katolickiego jest choinka. 

Czytaj więcej: 

Watykan publikuje zdjęcia zmarłego papieża 

W klasztorze Mater Ecclesiae Benedykt XVI mieszkał po 2013 roku, gdy odszedł na emeryturę jako pierwszy papież od XV wieku. Wierni będą mogli pokłonić się mu od poniedziałku 2 stycznia od godziny 9 w Bazylice św. Piotra. Nie zaplanowano publicznej procesji z przeniesieniem ciała. Pogrzeb Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia o godz. 9.30 na Placu św. Piotra. Po ceremonii papież spocznie w Grotach Watykańskich. Relację z pogrzebu będą prowadzić wszystkie stacje informacyjne na świecie. 

  

Pogrzeb Benedykta XVI

W pogrzebie Benedykta XVI swój udział zapowiedział prezydent Andrzej Duda. - Prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w pogrzebie emerytowanego papieża Benedykta XVI, którego uważa za wybitny autorytet moralny oraz jednego z najwybitniejszych ludzi Kościoła naszych czasów - przekazał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. 

Niższy VAT na paliwa znika, ale na stacjach Orlenu taniej. Jak to się dzieje?


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo