Dawid Kubacki wygrywa w Insbrucku. Źródło: PAP/Grzegorz Momot

Kubacki gigantem w Innsbrucku. Depcze po piętach Granerudowi w Turnieju Czterech Skoczni

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Dawid Kubacki zwyciężył dziś w Innsbrucku trzeci konkurs 71. edycji narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu znalazł się Norweg Halvor Egner Granerud, który utrzymał jednak sporą przewagę nad wiceliderem w klasyfikacji generalnej przed ostatnim konkursem w Bischofshofen. To tam rozstrzygnie się, kto wygra prestiżowy turniej skoków.

Pierwsza seria należała do Dawida Kubackiego, który odleciał rywalom i odrobił sporo punktów do Graneruda w klasyfikacji TCS. W drugiej serii jednak to Norweg trafił na sprzyjające warunki i długo znajdował się na pierwszej pozycji. Kubacki, który skakał jako ostatni, nie miał najlepszych warunków, jednak udało mu się utrzymać prowadzenie i wygrał zawody.

Polski skoczek umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Świata, pokonał Graneruda o 3,5 pkt, ale w TCS przed ostatnimi zawodami w Bischofshofen traci do Norwega aż 23,3 pkt.

Stoch i Żyła w pierwszej dziesiątce

Trzeci na Bergisel był Słoweniec Anze Lanisek. Spośród Polaków, 5. miejsce zajął Kamil Stoch, 10. był Piotr Żyła, a 20. Paweł Wąsek.

Po pierwszej serii odpadli 43. Jan Habdas i 45. Stefan Hula. W parach KO przyszło im stoczyć pojedynki, odpowiednio, ze Stochem i Kubackim.

W piątek zostanie rozegrany ostatni konkurs 61. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje.