Katastrofa w Browarach. Fot. Canva
Katastrofa w Browarach. Fot. Canva

Morawiecki o tragedii na Ukrainie. "Nie wiemy, czy to zamach czy wypadek"

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do katastrofy śmigłowca w Browarach w obwodzie kijowskim. — Przekazaliśmy rządowi Ukrainy nasze najgłębsze wyrazy współczucia. Nie wiemy cały czas, czy to był zamach, czy nieszczęśliwy wypadek — przyznał szef rządu.

Morawiecki o katastrofie w Browarach

Morawiecki podczas konferencji w Davos został zapytany o katastrofę helikoptera, który rozbił się w środę rano w Browarach w pobliżu Kijowa na Ukrainie. W wypadku zginęli szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz. W tragedii łącznie zginęło 18 osób - w tym troje dzieci.

— Przekazaliśmy rządowi Ukrainy nasze najgłębsze wyrazy współczucia. Nie wiemy cały czas, czy to był zamach, czy nieszczęśliwy wypadek — powiedział premier Mateusz Morawiecki.

— To potwierdza tylko, jak cały czas sytuacja na Ukrainie jest niebezpieczna. Ale my w Polsce akurat doskonale o tym wiemy. Tutaj w Davos niektórzy tą sytuacją są już zmęczeni. Martwi mnie to, ponieważ od wsparcia całego wolnego świata dla Ukrainy bardzo dużo zależy — dodał szef rządu. 


Prezydent: "Moje myśli są z rodzinami i bliskimi ofiar"

Do tragedii w Browarach odniósł się też prezydent Andrzej Duda, który złożył kondolencje Ukrainie.

— Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie śmigłowca w Browarach po Kijowem, w wyniku której zginęło kilkanaście Osób, w tym przedstawiciele kierownictwa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy. Moje myśli są dziś z Rodzinami i bliskimi Ofiar — napisał na Twitterze.


Kondolencje od szefa MSWiA

Wcześniej kondolencje złożył też m. in. szef MSWiA Mariusz Kamiński. 

— Jestem głęboko wstrząśnięty informacją o tragicznej śmierci ministra Denysa Monastyrskiego i dwóch innych członków kierownictwa MSW Ukrainy. Rodzinie zmarłych oraz całemu ukraińskiemu społeczeństwu przekazuję wyrazy głębokiego współczucia. Żegnajcie Przyjaciele — podkreślił Mariusz Kamiński.

Wyrazy współczucia od komendanta głównego policji

Kondolencje w imieniu polskiej Policji złożył gen. Szymczyk.

— Komendant Główny Policji w imieniu własnym, kierownictwa polskiej Policji, policjantów i pracowników cywilnych składa naszym ukraińskim Braciom szczere kondolencje w związku z dzisiejszą katastrofą śmigłowca pod Kijowem, w której zginęło 16 osób, w tym kierownictwo MSW Ukrainy — przekazała Policja.


RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka