TVN stracił swój status. Minister Buda: "Nie miałem wyboru..."

Źródło: TVN, Twitter/Waldemar Buda
Źródło: TVN, Twitter/Waldemar Buda
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda poinformował o odebraniu statusu centrum badawczo-rozwojowego spółce TVN. Telewizji przysługiwał od sierpnia 2021 roku. Polityk uprzedził ewentualne oświadczenie stacji w tej sprawie.

Buda odbiera status stacji TVN 

Minister Waldemar Buda poinformował za pośrednictwem Twittera, że odbiera status centrum badawczo-rozwojowego telewizji TVN.

"Nie miałem wyboru. Zanim TVN ogłosi, że łamane jest prawo do wolności nauki proszę o przestrzeganie prawa jak pozostałe centra badawczo-rozwojowe” – napisał Buda. 

Uzasadnienie decyzji 

W uzasadnieniu możemy przeczytać, że TVN SA od sierpnia 2021 roku przysługiwał taki status. 

Szef resortu przypomniał również, że przedsiębiorstwa, które stają się centrami badawczo-rozwojowymi, muszą przedstawić ministrowi właściwemu odpowiednie dokumenty w terminie do dwóch miesięcy od zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok obrotowy.

Ulgi dla centrum badawczo rozwojowego 

Firmie, która uzyskuje taki status, przysługują cztery ulgi: ulga odliczeniowa, zwolnienia z podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego.

Przedsiębiorstwa z tym statusem "są wsparciem technicznym oraz naukowym dla konkretnych branż i specjalizacji jak np. farmacja, medycyna, energetyka, produkcja maszyn górniczych czy sektor informatyczno-inżynierski oraz fin-tech. Wspólnym mianownikiem tych przedsiębiorstw jest działalność badawczo-rozwojowa” – wskazuje ministerstwo.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura