Taką bluzę podarował Rafał Trzaskowski na aukcje WOŚP.
Taką bluzę podarował Rafał Trzaskowski na aukcje WOŚP.

Rafał Trzaskowski ma nietypową propozycję na aukcje WOŚP. Kwota licytacji bije rekordy

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 64
Rafał Trzaskowski i władze Warszawy aktywnie włączyły się w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prezydent stolicy wystawił na aukcje m.in. ślub, rejs motorówką oraz unikatową bluzę. 31. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Jego hasło to: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych!"

Rafał Trzaskowski udzieli nowożeńcom ślubu, wylicytowanego na WOŚP

Większość włodarzy miast przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jakąś symboliczną rzecz. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na licytację WOŚP rękawice bokserskie z autografem Witalija Kliczki, mera Kijowa i boksera. Rękawice są prezentem Kliczki w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie. Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, przekazał w tym roku na aukcję niezwykłą gitarę, która powstała w ramach obchodów Roku Dobrych Relacji oraz dwie koszulki. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaprosi zwycięzcę aukcji na wspólne morsowanie i wizytę w saunie.

Rafał Trzaskowski wyróżnił się tym, że ma już trzy propozycje, w tym jedna bije rekordy popularności na aukcjach Allegro. 

"Są co najmniej 2 przypadki, w których serce jest najważniejsze. To ślub z ukochaną osobą oraz finał WOŚP. W tym roku możecie połączyć jedno i drugie i wylicytować ślub, którego udzielę Wam w jednej z 4 lokalizacji w Miasto Stołeczne Warszawa" - zachęca Rafał Trzaskowski na Facebooku do licytacji.


Zwycięzcy licytacji będą mogli wybrać na miejsce ceremonii jedno z czterech miejsc: Park Fontann, Pawilon Edukacyjny Kamień, Park Rydza Śmigłego lub Pałac Kultury i Nauki. W ceremonii, której udzieli prezydent Warszawy wezmą udział nowożeńcy oraz ich goście. W środę o godz. 15.30 ślub wylicytowano już za kwotę ponad 20 tys. zł i nic nie wskazuje na to, by to miała być ostateczna suma. To jedna z rekordowych licytacji na Allegro na rzecz WOŚP.

Nowa aukcja WOŚP - rejs motorówką z Trzaskowskim

Druga propozycja prezydenta Warszawy na licytacje WOŚP to rejs motorówką po Wiśle. Mało kto wie, że Rafał Trzaskowski jest posiadaczem patentu sternika motorowodnego i to on poprowadzi motorówkę. W tej chwili najwyższa oferta sięga niecałe 5 tys. zł.

To nie wszystko. Trzecia propozycja od prezydenta Warszawy to unikatowa bluza z autografem z pierwszej edycji Campusu Polska Przyszłości z autografem Rafała Trzaskowskiego. Szef stolicy demonstruje ją razem z szefem WOŚP Jurkiem Owsiakiem. Bluza jest warta 630 zł, ale można dalej licytować.

Władze warszawy na rzecz WOŚP - spacer po PKiN i spinki z Syrenką

Oprócz aukcji Rafała Trzaskowskiego również inni przedstawiciele władz stolicy wystawili swoje propozycje na licytacje WOŚP. Renata Kaznowska, była dyrektor PKiN, a obecnie wiceprezydent Warszawy zaproponowała spacer po wyjątkowych, na co dzień niedostępnych miejscach Pałacu Kultury i Nauki. Budynek ma 46 kondygnacji, w tym dwie podziemne.

"Wizyta rozpocznie się od poziomu -2. Podczas spaceru po najniższej kondygnacji nie należy się dziwić, jeśli napotkamy pałacowe koty – to stali mieszkańcy tego piętra. Dalej poziom -1, nazywany sercem pałacu. Z tego miejsca (z poziomu „żaby”- wiceprezydent wyjaśni co to takiego), zarządza się całą infrastrukturą pałacową. Odwiedzimy pracownię renowacji mebli i podążymy śladami legendy o tajnych tunelach. Końcowym punktem zwiedzania będzie wjazd na taras widokowy na 30. piętrze oraz na taras pod zegarem na 40. piętrze. Dodatkową niespodzianką będzie wyjątkowa książka z 1957 roku Państwowego Wydawnictwa Naukowego pt. „Budowa PKiN”, która ukazała się nakładem jedynie 720 sztuk" - zachęca Renata Kaznowska w opisie aukcji. Spacer obecnie jest wart 1200 zł.

Swoją ofertę na rzecz Wielkiej Orkiestry wystawił na Allegro także zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski. Na licytację przekazał przypinkę i spinki do mankietów w kształcie warszawskiej Syrenki. Ta aukcja przekroczyła niedawno 625 zł.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy

"Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!" – to hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za zebrane fundusze WOŚP wyposaży szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Ma to umożliwić lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 29 stycznia

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo