Rosyjski czołg "ściąga" swoich żołnierzy z pojazdu bojowego. Źródło: Twitter/@DefenceU
Rosyjski czołg "ściąga" swoich żołnierzy z pojazdu bojowego. Źródło: Twitter/@DefenceU

Rosjanin lufą czołgu strącił siedmiu swoich. Nagranie-kabaret w moment podbiło sieć

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 63
Armia ukraińska opublikowała na Twitterze zabawne nagranie przedstawiające, jak rosyjski czołg zrzuca z wozu bojowego siedmiu żołnierzy armii Putina. To niejedyne tego typu wideo, które pojawiło się w sieci od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Rosjanie swoimi największymi wrogami

Ukraiński resort obrony zamieścił na swoim Twitterze nagranie z drona, które przedstawia rosyjski czołg jeżdżący na niewielkim terenie. "Największym zagrożeniem dla zmobilizowanej rosyjskiej piechoty są zmobilizowani rosyjscy czołgiści" – podpisano wideo. 

Czołg porusza się między dwoma pojazdami bojowymi. W pewnym momencie o włos mija on jeden z opancerzonych transporterów i cudem unika kolizji. To jednak nie koniec, bo na jego drodze staje drugi z pojazdów. 

I tu już nie jest tak "pięknie", ponieważ czołgista, który manewruje maszyną, ściąga lufą zmobilizowanych żołnierzy z pojazdu. Część osób spada, a reszta stara się ratować i ucieka w pośpiechu. Niestety "waleczni" Rosjanie zapominają o jednym z towarzyszy, który najprawdopodobniej ucierpiał podczas zdarzenia. 

Nagranie staje się hitem internetu. Film ma już ponad milion wyświetleń. 

Rosjanie niszczą własny sprzęt 

Jakiś czas temu Jarosław Łysenko, żołnierz batalionu "Wolność" Gwardii Narodowej Ukrainy powiedział w rozmowie z mediami, że rosyjscy żołnierze specjalnie niszczą swój sprzęt na Ukrainie, aby uniknąć walki. Po jego słowach w sieci pojawiło się nagranie, które potwierdziło przypuszczenia żołnierza. 

Ukraiński dron zarejestrował rosyjski pojazd z literą "Z", który wyjeżdża z polnej drogi i wprost kieruje się w stronę dwóch rzędów min przeciwpancernych. Kilka sekund później dochodzi do potężnej eksplozji. Na kolejnej migawce widać siedzącego na drodze rosyjskiego żołnierza.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka