500 plus na psa i kota.
500 plus na psa i kota.

O tym dofinansowaniu mogłeś nie wiedzieć. Nawet 500 zł przy prostych warunkach

Redakcja Redakcja Zwierzęta Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Bezdomność wśród czworonogów to poważny problem. Stąd też powstał projekt, który ma na celu walkę z tym zjawiskiem. Właściciele zwierząt mogą otrzymać specjalny dodatek na swojego pupila, który nazwano "500 plus na psa i kota".

Niektóre samorządy znalazły sposób na walkę z bezdomnością wśród czworonogów. Właściciele zwierząt mogą uzyskać od urzędu miasta lub gminy nawet kilkaset złotych dofinansowania do zabiegów weterynaryjnych swoich pupili. 

Nawet 500 zł na zabieg dla psa i kota 

Właściciele czworonogów mogą otrzymać nawet 100 proc. dofinansowania do zabiegów swoich zwierząt. Pieniądze można otrzymać m.in. na kastrację i sterylizację psa lub kota oraz czipowanie. Najczęściej jednak jest to dopłata na poziomie 50 proc. całkowitej ceny zabiegu. 

Portal fakt.pl wylicza, że koszt takich zabiegów mieści się w przedziale od 100 do nawet 500 zł. Wspomniana akcja ma potrwać do listopada 2023 roku lub do wyczerpania środków finansowych.

Kto może starać się o "500 plus na psa i kota" ? 

Aby otrzymać dofinansowanie na zabieg od miasta lub gminy należy spełniać jednak pewne warunki. Jednym z nich może być PIT z ubiegłego roku, który potwierdzi, że płacimy podatki w miejscu zamieszkania.

Wymagane są również książeczki zdrowia lub szczepień czworonogów. Dodatkowo wiek pupila musi wynosić więcej niż sześć miesięcy. W niektórych przypadkach wymagane jest także, by pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

Dodajmy, że gotówki na zabieg nie otrzymamy bezpośrednio do rąk — do urzędu musimy przyjść z paragonem lub fakturą, a organ zwróci część lub całość pieniędzy.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości