Dmitrij Miedwiediew grozi użyciem "każdego rodzaju broni" w przypadku ataku Ukraińców na obiekty znajdujące się na Krymie. (fot. commons.wikimedia.org)
Dmitrij Miedwiediew grozi użyciem "każdego rodzaju broni" w przypadku ataku Ukraińców na obiekty znajdujące się na Krymie. (fot. commons.wikimedia.org)

Kolejne groźby Miedwiediewa, tym razem chodzi o Krym. W ruch pójdzie bomba atomowa?

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powraca ze swoimi groźbami. Tym razem ostrzegł, że jeśli Ukraina zaatakuje "obiekty" na Krymie, Rosja przeprowadzi odwet. Miedwiediew podkreślił, że Kreml gotów jest użyć w tym celu "wszystkich rodzajów broni".

Groźby Miedwiediewa

Dmitrij Miedwiediew znany jest ze swoich kontrowersyjnych gróźb w stronę krajów Zachodu. Były rosyjski prezydent niejednokrotnie groził m. in. atakiem Rosji z użyciem broni nuklearnej. Często powiela również rosyjską propagandę, m. in. dezinformację wymierzoną w stronę Polski. Niedawno Miedwiediew zaczepił również Lecha Wałęsę, po jego wywiadzie z Wirtualną Polską, w którym podkreślił, że "z Rosją trzeba zrobić porządek".

Miedwiediew grozi odwetem za atak na Krymie

Teraz Miedwiediew grozi uderzeniami odwetowymi, jeśli ukraińska armia zdecyduje się zaatakować cele na Krymie.

— Jeśli Ukraina zaatakuje rosyjskie obiekty na Krymie, nie ma mowy o negocjacjach; w tym przypadku ze strony Rosji możliwe są tylko uderzenia odwetowe. Cała Ukraina pozostawiona pod władzą Kijowa stanie w płomieniach — ostrzegł Dmitrij Miedwiediew.

Rosja użyje broni atomowej?

Dalej były rosyjski prezydent podkreślił, że odpowiedź Rosji może być dowolna.

— Putin wyraził to dość jasno. Nie stawiamy sobie żadnych ograniczeń i w zależności od charakteru zagrożeń jesteśmy gotowi użyć wszystkich rodzajów broni — stwierdził Miedwiediew w wywiadzie z rosyjską grupą medialną RBC. Podkreślił jednocześnie, że atak odwetowy byłby zgodny z rosyjską doktryną obronną, w tym również z "Fundamentami Odstraszania Nuklearnego".

"Ukraińska Prawda" wskazuje, że 19. paragraf rosyjskiej Polityki Odstraszania Nuklearnego mówi o możliwości użycia broni jądrowej „w przypadku agresji na Rosję z użyciem broni konwencjonalnej, gdy zagrożone jest samo istnienie państwa”. 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka