Donald Tusk będzie obecny na posiedzeniu klubu KO.
Donald Tusk będzie obecny na posiedzeniu klubu KO.

Tusk zwoła spotkanie KO. Ma wiele tematów do omówienia

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
Donald Tusk szykuje się do wyborów parlamentarnych. W poniedziałek odbędzie się spotkanie klubu Koalicji Obywatelskiej, gdzie poruszone zostaną tematy kampanii i strategii partii opozycyjnej ws. głosowania nad ustawą nowelizującą Sąd Najwyższy. W Sejmie ogółem KO wstrzymała się od głosu, a projekt został przegłosowany przez PiS.

- Jest do omówienia kilka kwestii. Pierwsza kwestia to oczywiście zbliżające się wybory, kilka nowych aktywności, w które zaangażowani będą parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej. Druga kwestia do podsumowanie gorącego początku roku, głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym, zachowania partii Szymona Hołowni i napięć, jakie były z tym związane - zapowiada w PAP Marcin Kierwiński, poseł KO. 

Ustawa o SN w Senacie

W styczniu Zjednoczonej Prawicy udało się przeforsować w Sejmie kompromisową dla Brukseli ustawę o SN, która obecnie czeka na senackie poprawki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wstrzymanie się od głosu posłów Tuska. Polska 2050 wyłamała się z uzgodnień opozycji, głosując przeciwko. Na Koalicję Obywatelską spadły gromy od niezadowolonych wyborców w sieci. Później jednak część dziennikarzy i publicystów przerzuciła swoją złość na Szymona Hołownię za to, że wciąż nie zgodził się na wspólny start w jednym bloku. Na pytanie, co dalej z kształtem list będą musieli odpowiedzieć politycy KO na jutrzejszym, wieczornym spotkaniu. 

PO od końca stycznia szykuje się do zorganizowania samodzielnej listy z powodu niechęci do zawarcia sojuszu przez Hołownię. - Myślę, że projekt wspólnej listy został dziś domknięty przez Szymona Hołownię, choć zobaczymy, co się w ciągu kilku następnych miesięcy wydarzy w polskiej polityce; na razie przygotowujemy KO do wyborów - mówił Kierwiński dwa tygodnie temu. 

Ofensywa Tuska w sieci 

KO - tak jak i Polska 2050 - w ostatnich dniach ostro recenzuje poczynania rządu. Donald Tusk zamieścił filmik na Tik-Toku, w którym odniósł się do kwestii finansowania NGO-sów przez resort edukacji i nauki. Media oburzyły szczególnie przyznawane wille i inne nieruchomości dla organizacji, powiązanych z PiS. - W … im się poprzewracało - komentował lider KO. Filmik obejrzało kilkanaście tysięcy osób. Tuska na Tik-Toku obserwuje 1,7 mln internautów. 

  


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka