Jezioro Huron, zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia
Jezioro Huron, zdjęcie ilustracyjne, fot. Wikipedia

Amerykańskie wojsko zestrzeliło kolejny niezidentyfikowany obiekt

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Amerykańskie wojsko zestrzeliło w niedzielę kolejny obiekt na dużej wysokości nad jeziorem Huron - informuje CNN, powołując się na amerykańskiego urzędnika i źródło z Kongresu USA. Zestrzelenie niezidentyfikowanego obiektu miało nastąpić "na polecenie" prezydenta Joe Bidena.

Kolejny tajemniczy obiekt nad USA

To już trzeci dzień z rzędu, kiedy zestrzelono niezidentyfikowany obiekt nad przestrzenią powietrzną Ameryki Północnej. W sobotę niezidentyfikowany obiekt został zestrzelony nad północną Kanadą. W piątek niezidentyfikowany obiekt został zestrzelony w przestrzeni powietrznej Alaski przez amerykański F-22.

Z kolei w miniony weekend podejrzany chiński balon obserwacyjny został zestrzelony przez F-22 u wybrzeży Karoliny Południowej.

Akcja pilotów nad jeziorem Huron

Kongresmenka Elissa Slotkin z Michigan powiedziała w niedzielę, że operacja zestrzelenia obiektu nad jeziorem Huron została przeprowadzona przez pilotów z Sił Powietrznych USA i Gwardii Narodowej.

"Wspaniała praca wszystkich, którzy przeprowadzili tę misję zarówno w powietrzu, jak i z powrotem w kwaterze głównej. Wszyscy jesteśmy zainteresowani, czym dokładnie był ten obiekt i jakie jest jego przeznaczenie" - napisała na Twitterze.

"Ośmiokątny" obiekt zestrzelony przez F-16

Republikański kongresmen Jack Bergman z Michigan również potwierdził operację w niedzielę, tweetując: "Wojsko amerykańskie zlikwidowało kolejny 'obiekt' nad jeziorem Huron". "Doceniam zdecydowane działanie naszych pilotów myśliwców" - dodał.

Według jego informacji "ośmiokątny" obiekt zestrzelił myśliwiec F-16 za pomocą pocisku Sidewinder.


ja

Czytaj także:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka