Celine Dion to światowej sławy piosenkarka.
Celine Dion to światowej sławy piosenkarka.

Celine Dion jest poważnie chora. Siostra gwiazdy zabiera głos

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
54-letnia gwiazda muzyki Celine Dion odwołuje trasę koncertową, a jej stan zdrowia mimo upływu czasu nie poprawia się od miesięcy. Piosenkarka cierpi na zespół Moerscha-Woltmana - chorobę sztywnego człowieka, która wpływa na ogólną sztywność całego ciała.

Zawirowania w życiu i karierze Celine Dion rozpoczęły się na dobre od pandemii koronawirusa, gdy nie mogła występować przed publicznością. Ostatni raz na scenie zaśpiewała w marcu 2021 roku. Później odwoływała koncerty z powodów osobistych. 

Celine Dion cierpi na rzadką chorobę

- Mam złamane serce. Mój zespół i ja pracowaliśmy nad naszym nowym programem przez ostatnie osiem miesięcy. Niemożność wystąpienia na scenie w listopadzie tego roku zasmuca mnie w stopniu trudnym do opisania. Moi partnerzy z Resorts World Las Vegas i AEG pracowali przez całą dobę, aby przygotować ten zupełnie nowy, najnowocześniejszy teatr, który jest absolutnie piękny. Czuję się tak źle, że ich zawiodłam, a szczególnie przepraszam za rozczarowanie wszystkich fanów, którzy planowali przyjazd do Las Vegas. Teraz muszę się skupić na powrocie do zdrowia. Chcę wyjść z tego jak najszybciej - pisała załamana gwiazda w mediach społecznościowych, cytowana przez "Vivę". 

W grudniu 2022 roku Celine Dion podzieliła się ze światem smutną wiadomością, że cierpi na schorzenie neurologiczne Moersscha-Woltmana. Ma zapewnioną opiekę lekarzy, ale stan jej zdrowia w związku ze sztywnością ciała nie ulega poprawie. Z tej przyczyny Celine Dion odwołała wszystkie koncerty w 2023 roku. - Skurcze powodują trudności podczas chodzenia i nie pozwalają mi używać strun głosowych w taki sposób, do jakiego jestem przyzwyczajona - mówiła. 

 

Siostra Celine Dion zachęca fanów do wsparcia

O potrzebnym wsparciu w dobrych myślach dla gwiazdy opowiadała o dwadzieścia lat starsza od niej siostra, Claudette Dion. W "Le Journal de Montreal" potwierdziła, że Celine przebywa w szpitalu w Denver i jest leczona przez świetnych specjalistów. - Wierzę, że życie zwróci jej to, co od siebie dała - podkreśliła. - Zamiast płakać nad jej losem, staram się przekazać jej pozytywne wibracje i zapewnić, że pewnego dnia wyjdzie na scenę - zaapelowała do fanów. 

Czym jest zespół sztywnego człowieka

Zespół sztywnego człowieka to bardzo rzadkie schorzenie, którego przyczyna nie jest poznana przez medyków. Objawia się niezwykle silnymi skurczami różnych mięśni ciała. Te z kolei mogą prowadzić do złamań kości czy zwyrodnienia kręgosłupa. Chory na zespół Moerscha-Woltmana cierpi od kilku miesięcy do nawet wielu lat, po czym następuje stabilizacja stanu zdrowia. Schorzenie leczy się farmakologicznie. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura