Gala KSW "Colosseum" na PGE Narodowym. Źródło: YouTube/KSW
Gala KSW "Colosseum" na PGE Narodowym. Źródło: YouTube/KSW

Wielki powrót MMA na PGE Narodowy. Kto może wystąpić na gali KSW "Colosseum II"?

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Na tę informację fani MMA czekali od 2017 roku. KSW wraca po ponad sześciu latach na Stadion PGE Narodowy w Warszawie. Gala "Colosseum II" odbędzie się 3 czerwca. Federacja nie zdradza jednak narazie, kto wystąpi na czerwcowej gali.

Federacja KSW poinformowała w piątek, że 3 czerwca 2023 roku odbędzie się gala "XTB KSW Colosseum 2" na PGE Narodowym. Zanim jednak gala w Warszawie to fanów KSW czekają jeszcze emocje związane z innymi galami. Najbliższe już w tę sobotę w Libercu, gdzie Phil De Fries będzie bronił mistrzowskiego pasu wagi ciężkiej w walce z Todd'em Duffee. 

KSW wraca na PGE Narodowy 

27 maja 2023 minie równo rok od ostaniej gali KSW na Stadionie PGE Narodowym. Wówczas na trybunach i płycie warszawskiego stadionu zasiadło blisko 58 tysięcy widzów. Fani mogli liczyć na mnóstwo wspaniałych pojedynków. Przypomnijmy, że podczas "KSW 39: Colosseum" swój pojedynek stoczył m.in. Marcin Różalski, który w efektownym stylu znokautował Fernando Rodriguesa jr. Do okrągłej klatki weszli również: Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot, Łukasz Jurkowski czy Damian Janikowski. 

W piątek federacja poinformowała o powrocie na warszawski stadion. Gala "XTB KSW Colosseum 2" odbędzie się 3 czerwca 2023 roku. Wraz z oficjalną informacją ruszyła także sprzedaż biletów. KSW z pewnością celuje w kolejny rekord publiczności zebranej na stadionie. Przypomnijmy, że pierwszą galę na PGE Narodowym oglądało z trybun blisko 58 tysięcy widzów, co jest rekordem w nowożytnej historii MMA. 

Kogo możemy się spodziewać na KSW "Colosseum II"? 

Federacja KSW zapowiada, że podczas gali "XTB KSW Colosseum 2" fani będą mogli zobaczyć "starcia na najwyższym sportowym poziomie oraz fantastyczne widowisko uświetnione wspaniałą muzyką i efektami wizualnymi". Nie podaje jednak narazie żadnych zawodników, którzy mają się zaprezentować podczas wydarzenia. 

Według mnie możemy spodziewać się jednak kilku ciekawych zestawień. Możliwe jest także, że po raz pierwszy na gali KSW pojawi się ktoś z freakowych federacji (FAME MMA, HIGH League). Najbliżej takiego występu z pewnością jest Jarosław "pashaBiceps” Jarząbkowski, który 18 marca stoczy swój pojedynek na High League z Marcinem Dubielem. Ta walka będzie kluczowa, co do potencjalnego debiutu popularnego gracza CS w KSW. 

Co ze sportowymi zestawieniami? Ciężko powiedzieć, jakie plany mają włodarze KSW, jednak już od dłuższego czasu w środowisku MMA mówi się, że na swój debiut czeka była gwiazda UFC Alistair Overeem. Holender swój pojedynek mógłby stoczyć Philem De Friesem, jeśli ten w sobotę obroni tytuł mistrzowski. 

Z racji, że jest to największa gala KSW w tym roku to kibice mogą także liczyć, że na karcie znajdą się takie nazwiska, jak: Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Arkadiusz Wrzosek czy Artur Szpilka. 

Mateusz Pacak 

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport