32 obserwujących
19 notek
121k odsłon
Czego nauczył nas Robert Mazurek

Czego nauczył nas Robert Mazurek

Ludzie mają taką cechę, że cieszą się z cudzego nieszczęścia. Tak już jest. Nieszczęście innych to świetny temat do pogaduszek, a poza tym pokazuje naszą niewątpliwą wyższość, na przykład moralną. Wszyscy się cieszą z nieszczęścia innych, bo wszyscy są wredni, ale każdy udaje, że się nie cieszy, i że on nie jest wredny, tylko na przykład przemawia z pozycji godnościowych. Wtedy nieszczęście bliźniego wywyższa go nolens volens poprzez poniżenie współbrata. Poniżanie bliźnich ma w sobie coś terapeutycznego, choć oczywiście każdy musi zaprzeczyć. Z nieszczęścia innych ludzie się cieszą, chociaż się nie uśmiechają, gdyż nie wypada, przecież jesteśmy dobrze wychowani i w ogóle. Tymczasem ludzie są wredni. Wiem po sobie.
Wrobić Jacka Murańskiego

Wrobić Jacka Murańskiego

Wszyscy słyszeli o Archiwum X, specjalnych jednostkach policji tropiących niewykryte przez lata zbrodnie. Co jakiś czas obwieszczają w Polsce sukces, odnalezienie przestępcy, który na przykład lat temu 20 dopuścił się jakiejś zbrodni. Istnieje pilna potrzeba stworzenia Archiwum T, Archiwum Temidy, które zajmowałoby się zbrodniami, przestępstwami popełnionymi przez sędziów.
Jarosław przeprosił i?

Jarosław przeprosił i?

Jarosław Kaczyński przeprosił publicznie posła Arkadiusza Czartoryskiego, co powiedzmy szczerze jest aktem, który w zasadzie się nie zdarza. Za co i za kogo przeprosił Naczelnik, czy ten ktoś poniesie jakiekolwiek konsekwencje, żeby nie trzeba było przepraszać w przyszłości?
Wejście Tuska

Wejście Tuska

Tusk wrócił do polskiej polityki. Takie rzeczy, w społecznym odbiorze, rozgrywają się na dwóch poziomach. Na poziomie emocji i poziomie umysłu. Emocje, choć nie przyjmujemy tego do wiadomości, są dużo ważniejsze. Pojawiają się nie wiadomo skąd i twardo są. Mózg musi emocje dopiero obrobić, racjonalizować, albo się z nimi zgodzić i utwierdzić w nich, albo nie i stara się włączyć jakąś tam terapię. Jakie były przeciętne emocje do dziś, do 3 lipca 2021 do powrotu Tuska? Oczywiście to zależy czyje emocje, jednych takie, a innych całkiem owakie. Jedno jest pewne, emocje w polskiej polityce były i są wulkanicznie gorące. Spróbujmy, mimo wszystko, jakoś je wypośrodkować, uchwycić (wiem, że to trudne) średnią.