fot. Їne Back Їversen, Twitter
fot. Їne Back Їversen, Twitter

W pojedynkę postanowił zgotować Rosjanom "piekło". Nagranie z akcji już obiega sieć

Redakcja Redakcja Świat Obserwuj temat Obserwuj notkę 60
Świat solidaryzuje się z walecznymi Ukraińcami, którzy wciąż stawiają czoła rosyjskim najeźdźcom. W wielu miejscach odbywają się różnego rodzaju happeningi mające na celu pokazanie wsparcia dla Ukrainy. Jedną z akcji w pojedynkę przeprowadził pewien obywatel Norwegii. Mężczyzna zgotował rosyjskim dyplomatom przebywającym w Oslo bardzo nieprzyjemną pobudkę. Nagranie z akcji trafiło do sieci.

Norweg chciał obudzić Rosjan w Oslo. Puścił im w nocy syreny alarmowe

Dokładnie 24 lutego w piątek minął rok od początku inwazji Rosji na Ukrainę. Na całym świecie ludzie organizowali akcje okazujące solidarność z wciąż odpierającymi ataki agrosora Ukraińcami. Demonstracje odbywały się także w wielu polskich miastach.

Na dosyć nietypowy krok zdecydował się 73-letni Norweg z Oslo. Emerytowany wojskowy Kjetil Krane postanowił uprzykrzyć życie rosyjskim dyplomatym przebywającym w stolicy Norwegii. Na łamach norweskich mediów były żołnierz powiedział, że "rok od rozpoczęcia inwazji ukraińskie dzieci nadal budzą się na dźwięk alarmów samolotów. Czas, by obudzili się Rosjanie".

Mężczyzna stanął pod oknami rosyjskich dyplomatów w środku nocy i dokładnie wiedział, co chce zrobić. Miał ze sobą duże głośniki. Nagle cała okolica mogła usłyszeć syreny alarmowe z nagrania, które odpalił Kjetil Krane.

Po mediach społecznościowych już zaczęło krążyć nagranie z akcji 73-latka. Można na nim zobaczyć, że emerytowany wojskowy ma na sobie koszulkę z napisem "Obudź Rosjanina". 

"Mieli się przestraszyć. Taki był mój cel"

Krane powiedział też, że ma obawy związane ze słabnącym zainteresowaniem wojną wśród norweskiego społeczeństwa. Zapowiedział, że zrobi wszystko, aby pamięć o wojnie w Ukrainie nie zanikła. Właśnie dlatego chciał przeprowadzić piątkowy happening.

- Martwię się, że zgodzimy się na wojnę. To jest akt moralny i jestem gotów zostać aresztowany - oświadczył na łamach norweskiego portalu. - Mam nadzieję, że zadziałało. Mieli się przestraszyć, taki był mój cel - dodał Norweg.

Podobne akcje budzenia Rosjan odbywały się w wielu krajach, także w Polsce, co można zobaczyć na załączonym niżej nagraniu.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj60 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka