Andrzej Kozak nie żyje. Znany aktor teatralny miał 83 lata. fot. materiały prasowe
Andrzej Kozak nie żyje. Znany aktor teatralny miał 83 lata. fot. materiały prasowe

Andrzej Kozak nie żyje. Znany aktor teatralny miał 83 lata

Redakcja Redakcja Teatr Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
W niedzielę warszawski Teatr Rampa poinformował o śmierci Andrzeja Kozaka. Aktor znany z wielu ról teatralnych oraz filmowych zmarł w wieku 83 lat.

Andrzej Kozak nie żyje

— W dniu 23 lutego 2023 roku zmarł Andrzej Kozak, aktor naszego teatru w latach 1974-1990. Jego wspaniałe role na trwałe wpisały się w historię tego teatru (...) Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia — przekazano w komunikacie Teatru Rampa w Warszawie.

Kariera Andrzeja Kozaka

Andrzej Kozak urodził się w 1940 roku w Krakowie. Jako 21-latek zdał eksternistyczny egzamin aktorski i wtedy też rozpoczęła się jego przygoda z aktorstwem. Wcześniej występował m. in. w Teatrze Bagatela czy w Teatrze Rozmaitości. Grał również na scenie warszawskiego Teatru Dramatycznego i Teatru Komedia. Od 1974 do 1990 roku występował w Teatrze Rampa. 

Andrzej Kozak pojawił się również w 561. odcinku "Klanu". Z kolei w 2002 roku zagrał w filmie "Anioł w Krakowie" i 2005 w filmie "Zakochany Anioł". To były dwa ostatnie występy filmowe aktora.

Pożegnanie Andrzeja Kozaka

Pogrzeb Andrzeja Kozaka odbędzie się 1 marca 2023 roku o godz. 16:00 w kaplicy przy ul. Chotomowskiej 35 w Jabłonnej.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura