Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS. fot. Salon24
Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS. fot. Salon24

PiS atakował prezydenta USA. A dziś? „Dziękuję Bogu, że jest Joe Biden”

Redakcja Redakcja Jastrzębowski wyciska Obserwuj temat Obserwuj notkę 104
Dziękuję Bogu, że jest Joe Biden – zaskoczył w programie Sławomira Jastrzębowskiego poseł Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Wypowiedź polityka jest o tyle zaskakująca, że przed laty Zjednoczona Prawica nie tylko ostentacyjnie sympatyzowała z byłym prezydentem, Donaldtem Trumpem to po wyborze Bidena jej politycy ociągali się z gratulacjami dla nowego przywódcy USA. Wszystko zmieniła rosyjska agresja na Ukrainę.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo


"Bogu dzięki, że prezydentem USA jest Joe Biden"

Właśnie kwestia obrony Ukrainy była jednym z tematów poruszonych w rozmowie Sławomira Jastrzębowskiego z Krzysztofem Sobolewskim. Polityk mówił, że dzięki USA, Polsce, Wielkiej Brytanii Ukraina uzyskuje pomoc. Prowadzący przypomniał, że politycy PiS wielokrotnie krytykowali Joe Bidena, narzekali na niego, a tymczasem prezydent USA „daje radę”.

„Ja muszę przyznać się do tego, że oczywiście miałem mieszane odczucia i bardziej oczywiście kibicowałem prezydentowi Trumpowi. Ale teraz mogę powiedzieć i patrząc z perspektywy wojny na Ukrainie i agresji rosyjskiej: „Bogu dzięki, że prezydentem Stanów Zjednoczonych jest Joe Biden”.

Polityk docenia to, jak „zachowują się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i pod naciskiem, presją Polski, Europa, Komisja Europejska, Unia Europejska”. Jak dodał, Ukraińcy wspierani m.in. przez Polskę i Stany Zjednoczone dobrze przepracowali ostatnie osiem lat, od 2014 roku, dobrze się przygotowali i pokazali, że druga armia jest może druga, „ale chyba od końca” – powiedział Krzysztof Sobolewski. 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka