Dom katolicki w Sosnowcu. Źródło: Google Maps, Twitter/Polska Policja
Dom katolicki w Sosnowcu. Źródło: Google Maps, Twitter/Polska Policja

Nie żyje ksiądz i diakon. Na ciele jednego z nich znaleziono rany kłute

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak poinformował w oświadczeniu o "tragicznej śmierci" księdza i diakona z diecezji w Sosnowcu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski wskazał, że śmierć diakona mogła nastąpić w skutek zabójstwa. Kuria ma zakaz udzielania informacji na ten temat.

Oświadczenie biskupa sosnowieckiego 

"Pogrążony w niewypowiedzianym smutku i głębokim żalu informuję, że dnia 7 marca 2023 r. tragicznie zmarli: ks. Robert Szulczewski i diakon Mateusz Błaut" – napisał biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak. Informację można znaleźć na stronie diecezji.

Duchowny dodał, że Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu ze względu na dobro śledztwa zakazała Kurii Diecezjalnej udzielania jakichkolwiek informacji. 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji RMF FM, między duchownymi doszło do konfliktu. Ksiądz miał zabić diakona, a później targnąć się na swoje życie. Przy jego ciele znaleziono narzędzie zbrodni. Miał zadać diakonowi 12 ciosów nożem.

Rany kłute u diakona 

Już wcześniej lokalne media pisały o znalezieniu zwłok młodego mężczyzny przy domu katolickim przy ul. Kościelnej w Sosnowcu. To 26-letni diakom, jak nieoficjalnie informował m.in. Dziennik Zachodni. "Na jego ciele znaleziono rany kłute klatki piersiowej i szyi" – czytamy na stronie internetowej.

 – Tuż po południu prokurator z jednej z sosnowieckich prokuratur rejonowych został poinformowany, że znaleziono ciało młodego mężczyzny. Wszystkie okoliczności zdarzenia wskazywały na to, że mogło dość do popełnienia przestępstwa zabójstwa – poinformował  rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski.

Sekcja zwłok w środę 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu wskazał, że na miejsce przyjechał prokurator, który wraz z policją przeprowadził oględziny miejsca oraz ciała młodego mężczyzny. – Prokurator na miejscu widząc zwłoki mężczyzny zdecydował o zabezpieczeniu ich celem przeprowadzenia sekcji zwłok – podał.

– Sekcja zwłok prawdopodobnie zostanie przeprowadzona w środę w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Wyniki sekcji odpowiedzą nam na pytania, jakie były okoliczności i przyczyny zgonu mężczyzny – dodał Łubniewski. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo