Rozbita szyba w Legionowie, gdzie mieści się biuro szefa MON Mariusza Błaszczaka. Fot. Twitter/Rafał Bochenek
Rozbita szyba w Legionowie, gdzie mieści się biuro szefa MON Mariusza Błaszczaka. Fot. Twitter/Rafał Bochenek

Atak na biuro poselskie Błaszczaka. Policja namierza sprawcę

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 108
Ktoś użył kamienia i wybił szybę biura poselskiego szefa MON Mariusza Błaszczaka. Do incydentu doszło w Legionowie. Policja sprawdza, kto dokonał zniszczenia mienia. Rzecznik PiS Rafał Bochenek w mocnych słowach zwrócił się do opozycji po zdarzeniu.

- Gdy nie mają argumentów merytorycznych, stosują argument siły i agresji... Opozycjo, przestań jątrzyć! Dzisiaj co najmniej trzy kamienie z rąk nieznanych sprawców poleciały na szybę biura poselskiego wicepremiera Mariusza Błaszczaka w Legionowie. STOP agresji - napisał Rafał Bochenek, dołączając zdjęcie rozbitej szyby z trzema dziurami w Legionowie. Wpis podał dalej wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak, którego biuro zostało zaatakowane. 

Bochenek apeluje do opozycji

Do ataku na biuro poselskiego polityka PiS doszło we wtorek. - Chwilę po 18 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z lokali na terenie Legionowa doszło do uszkodzenia szyby. W chwili zdarzenia w środku nikogo nie było - tłumaczyła komisarz Justyna Stopińska z legionowskiej policji. Funkcjonariusze sprawdzają, kto dokonał ataku kamieniem. 

Ataki na biura polityków PiS

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnich miesiącach. Jesienią ub. roku młody mężczyzna próbował wtargnąć do siedziby PiS, wykrzykując do ochroniarza "zawołaj Kaczyńskiego, bo cię zabiję". Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez policję. W październiku 2022 r. doszło też do ataku w biurze posłanki Moniki Pawłowskiej we Włodawie - z relacji parlamentarzystki wynikało, że mężczyzna groził śmiercią pracownikowi. Jeden z przeciwników PiS oblał farbą biuro Witolda Waszczykowskiego. Ofiarami agresji w ostatnich miesiącach padli też premier Mateusz Morawiecki i inni politycy PiS. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 


GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj108 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka