Wybuch gazu w Brzegu. Źródło: KP PSP Brzeg
Wybuch gazu w Brzegu. Źródło: KP PSP Brzeg

Mężczyzna celowo spowodował wybuch. Ranni policjanci i komornik

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
W Brzegu (woj. opolskie) doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu. Było to celowe działanie starszego mężczyzny, wobec którego trwała próba eksmisji. W wyniku eksplozji ranni zostali dwaj policjanci oraz komornik.

Wybuch gazu w Brzegu 

Portal brzeg24.pl relacjonuje, że do wybuchu doszło około godz. 9, w mieszkaniu, w którym trwał eksmisja. Starszy mężczyzna miał celować spowodować wybuch. 

– Do tego zdarzenia doszło podczas udzielania pomocy komornikowi. W pewnym momencie, kiedy funkcjonariusze byli jeszcze przed drzwiami mieszkania, doszło do wybuchu. Poszkodowani zostali funkcjonariusze, komornik i osoby przez niego przybrane, a także mężczyzna, który był w mieszkaniu – relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzegu asp. Patrycja Kaszuba, cytowana przez TVP Opole. 

Ewakuowano mieszkańców budynku 

Jak wskazała Kaszuba, "wszystkie osoby zostały przetransportowane do szpitala i trafiły pod opiekę lekarską". – Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dodatkowo ewakuowano 6 mieszkańców tego budynku – dodała oficer prasowa. 

– Sytuacja jest dynamiczna i rozwojowa. Obecnie do akcji zadysponowaliśmy 3 zastępy JRG z Brzegu oraz dwa zastępy OSP z Lubszy i Michałowic. Na miejsce zdarzenia jedzie również komendant – informował natomiast portal brzeg24.pl asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo