The Weeknd, fot. Instagram
The Weeknd, fot. Instagram

The Weeknd najpopularniejszym artystą na świecie

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
The Weeknd ustanowił nowy rekord, stając się pierwszym artystą na świecie, który zgromadził 100 milionów słuchaczy na Spotify. Został uznany przez Guinness World Records za najpopularniejszego globalnego artystę.

Pobił światowy rekord Guinnessa

Według Guinness World Records (GWR), The Weeknd ustanowił nie jeden, ale dwa nowe światowe rekordy. 33-letni kanadyjski piosenkarz ma maksymalną liczbę miesięcznych słuchaczy na Spotify. Liczba ta wyniosła oszałamiające 111,4 mln na dzień 20 marca.

Po drugie, The Weeknd jest pierwszym artystą, który osiągnął 100 milionów miesięcznych słuchaczy w aplikacji serwisu muzycznego.


GWR wspomina dalej, że Miley Cyrus zajmuje drugie miejsce po The Weeknd z 82,4 mln miesięcznych słuchaczy. Za nią plasują się Shakira (81,6 mln), Ariana Grande (80,6 mln), Taylor Swift (80,2 mln), Rihanna (78,5 mln) i Ed Sheeran (77,5 mln).


Utwór z Arianą Grande okazał się hitem

"Gwałtowny wzrost liczby streamingów The Weeknd nastąpił po wydaniu jego remixu "Die For You" z udziałem Ariany Grande, który rozprzestrzenił się wirusowo na TikToku. Utwór osiągnął szczyt numer jeden na Billboard Hot 100, stając się siódmym hitem numer jeden zarówno dla The Weeknd, jak i Grande" - czytamy w oświadczeniu GWR.


The Weeknd wydał "Die For You" w 2016 roku jako część swojego albumu "Starboy". Jednak piosenka znalazła się na szczycie list przebojów 6 lat później.

Kto się kryje za pseudonimem The Weeknd

The Weeknd nazywa się naprawdę Abel Makkonen Tesfaye. Jego rodzice wyemigrowali z Etiopii do Kanady. W wieku 17 lat porzucił szkołę i zajmował się publikowaniem utworów na YouTube. Gdy zdobył popularność, podpisał kontrakt z wytwórnią Republic Records, a także założył własną wytwórnię muzyczną XO.


Do tej pory wydał pięć albumów studyjnych oraz epkę pt. "My Dear Melancholy". Jego dwa albumy osiągnęły szczyt prestiżowej listy albumów w USA, Billboard 200. Miał aż dziewięć hitów znajdujących się w Top 10 Billboard Hot 100, w tym „Love Me Harder” z Arianą Grande, „Earned It”, „I Feel It Coming”, „Pray for Me” z gościnnym udziałem Kendricka Lamara; cztery single numer jeden w Stanach Zjednoczonych („The Hills”, „I Can’t Feel My Face”, „Starboy” i „Heartless”).

Jego czwarty album studyjny, "After Hours" (2020) zawiera single „Heartless" i „Blinding Lights", z czego oba z nich dotarły na szczyt Hot 100.

Laureat trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards. Za singiel „Earned It”, promujący dramat erotyczny "Pięćdziesiąt twarzy Greya" z 2015 otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza piosenka oryginalna.

The Weeknd - koncert w Polsce

9 sierpnia artysta wystąpi w Polsce na PGE Narodowy w ramach trasy "After Hours Til Dawn Tour". Bilety na koncert gwiazdy kosztują od 1200 do 1700 zł i sprzedają się świetnie. Live Nation uruchomiło też sprzedaż wejściówek po 200 zł. Problem w tym, że to bilety na ma możliwość słuchania samego dźwięku, bez widoku na scenę. The Weeknd udziela się charytatywnie i jest m.in. Ambasadorem Dobrej Woli Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. 6 zł z każdego sprzedanego biletu w Polsce zostanie przekazanych na ten cel.


ja

fot. Instagram/The Weeknd, oficjalny profil

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura