fot. PAP/EPA/Jeff Swinger / POOL
fot. PAP/EPA/Jeff Swinger / POOL

Emeryt procesuje się z hollywoodzką aktorką

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Gwyneth Paltrow stanęła przed sądem w Park City, aby zeznawać w procesie dotyczącym wypadku narciarskiego z 2016 roku w Utah. Paltrow jest oskarżona o zderzenie na nartach z emerytem Terrym Sandersonem i nieudzielenie mu pomocy. Z kolei słynna aktorka twierdzi, że to senior w nią wjechał.

Kto miał pierwszeństwo?

Do zdarzenia doszło 7 lat temu w  Deer Valley Resort. Aktorka i założycielka Goop powiedziała, że w dniu kolizji z Sandersonem była na nartach z dwójką swoich dzieci, obecnym mężem Bradem Falchukiem oraz jego dwójką dzieci. Kolizja miała miejsce w pierwszym dniu ich wyjazdu do ośrodka.

Terry Sanderson, lat 76, twierdzi, że to hollywoodzka aktorka spowodowała wypadek. Według jego cywilnego pozwu wskutek niego doznał trwałego urazu mózgu i czterech złamanych żeber. Domaga się odszkodowania w wysokości 300 tys. dolarów. Prawnicy Sandersona mówią, że Paltrow odjechała z miejsca wypadku, nie udzielając mu pomocy.

Z kolei aktorka zeznała, że po kolizji miała obolałe kolano i musiała udać się na masaż. Według jej wersji Sanderson wjechał w nią od tyłu, wydając dziwne odgłosy. "Jęczał i chrząkał w bardzo niepokojący sposób" - dodała.

Zaprzeczyła również, że dzieci rozpraszały jej uwagę, przez co nie zachowała należytej ostrożności. W swoich zeznaniach aktorka powiedziała, że w dniu wypadku wraz z dziećmi brała lekcję jazdy na nartach. Paltrow powtórzyła swoje twierdzenie, że Sanderson wjechał na nartach bezpośrednio w jej plecy i spowodował wypadek. Obie strony uparcie twierdzą, że miały pierwszeństwo podczas zjazdu.


Żądał 3 milionów dolarów, teraz już 300 tysięcy

Sanderson po raz pierwszy złożył pozew w 2019 roku, prawie trzy lata po kolizji, która miała miejsce na stoku górskim. Od tego czasu twierdzi, że wypadek pozostawił mu liczne obrażenia i szkody emocjonalne. Twierdził również, że Paltrow opuściła miejsce zdarzenia, nie podając mu swojego nazwiska ani informacji kontaktowych, ani nie wezwała pomocy.

Z kolei aktorka złożyła kontrpozew przeciwko Sandersonowi w 2019 roku, twierdząc, że to on wjechał w nią na nartach. Prawnicy Paltrow twierdzą, że Sanderson cierpiał na kilka chorób już przed kolizją, w tym utratę wzroku i słuchu z powodu udaru; zaburzenia mózgu i powracającą depresję.

W początkowej wersji złożonego pozwu, Sanderson żądał 3,1 miliona dolarów, ale spuścił z tonu i domaga się teraz 300 tysięcy dolarów odszkodowania. W zamian Paltrow domaga się 1 dolara odszkodowania. Obie strony chcą, aby druga pokryła ich koszty prawne.

Zespół prawników Paltrow powoła na stanowisko kilku świadków, w tym ekspertów medycznych, instruktorów narciarskich i jej dwoje dzieci, Mosesa i Apple.

Proces ma zostać wznowiony w poniedziałek rano i będzie transmitowany na żywo na YouTube.

Kim jest Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow to amerykańska aktorka, reżyserka i scenarzystka filmowa. Zadebiutowała na kinowym ekranie w 1991 roku w dramacie "Wrzask" u boku Johna Travolty i Heather Graham, a także pojawiła się jako Wendy w obrazie Stevena Spielberga "Hook". Przełomem w jej karierze okazała się rola żony oficera śledczego (Brad Pitt), pracującego w wydziale zabójstw, w thrillerze Davida Finchera "Siedem"(1995), za którą była nominowana do nagrody Saturna.

Kreacja Emmy Woodhouse w filmowej adaptacji powieści Jane Austen "Emma" (1996) przyniosła jej nagrodę Złotego Satelity. Otrzymała nagrodę Blockbuster Entertainment za postać Emily Bradford Taylor w thrillerze kryminalnym "Morderstwo doskonałe" (1998) z Michaelem Douglasem i Viggo Mortensenem.

Sukcesem była kreacja Violi De Lesseps, miłości młodego Williama Szekspira (Joseph Fiennes) w filmie kostiumowym Johna Maddena "Zakochany Szekspir" (1998), za którą została uhonorowana m.in. nagrodą Oscara, nagrodą Złotego Globu nagrodą Empire i zdobyła nominację do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA).

Od 2008 Paltrow prowadzi stronę internetową GOOP.

Była związana z Bradem Pittem, z małżeństwa z liderem Coldplay Chrisem Martinem ma dwoje dzieci. Obecnie jest żoną producenta filmowego Brada Falchucka.

ja

(fot. fot. PAP/EPA/Jeff Swinger / POOL)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości