Świetne wieści od premiera. Piłkarski klasyk może się odbyć na Stadionie Śląskim

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Ruch Chorzów między 21 a 24 kwietnia zagra z Wisłą Kraków. Mecz cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył na Twitterze, że spotkanie może odbyć się na Stadionie Śląskim.

Ruch Chorzów-Wisła Kraków. Mecz cieszy się zainteresowaniem 

Piłkarze Ruchu rozgrywają swoje mecze w Gliwicach, ale wobec dużego zainteresowania potyczką z "Białą Gwiazdą" rozważane było przeniesienie spotkania na obiekt mogący pomieścić ponad 55 tysięcy kibiców. Działacze klubu nie doszli jednak do porozumienia z zarządem stadionu.


"Niestety strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez" - napisano w oświadczeniu klubu.

"Ani Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności. Ruch od kilku lat jest mozolenie odbudowywany, dlatego narażanie klubu byłoby wielką nieodpowiedzialnością" - dodano.

Mecz pierwszej ligi na Stadionie Śląskim 

Jednak premier Morawiecki przekonuje, że kwietniowe spotkanie Ruchu z Wisłą może odbyć się w Chorzowie.

"Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie. Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto!" - napisał na Twitterze.

Morawiecki wezwał Marszałka Jakuba Chełstowskiego, który jest właścicielem Stadionu Śląskiego, aby nie blokował działań państwa, które jest w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie.


Ruch zajmuje drugie miejsce w 1. lidze, a Wisła Kraków jest trzecia. Bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczą dwie najlepsze drużyny.

MP

(Premier Mateusz Morawiecki na Stadionie Śląskim. Fot. Krystian Maj/KPRM)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport