Znana polska sportsmenka kończy karierę. "Miałam dość kontuzji"

Redakcja Redakcja Lekkoatletyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Polska lekkoatletka Joanna Jóźwik poinformowała w rozmowie z portalem sport.tvp.pl o zakończeniu sportowej kariery. – Sport zawodowy u mnie się już kończy. Walczę, żeby nie płakać – powiedziała sportsmenka w specjalnym nagraniu.

Joanna Jóźwik kończy karierę 

We wtorek na instagramowym profilu TVP Sport pojawiło się nagranie, w którym to Joanna Jóźwik informuje o zakończeniu sportowej kariery. – Nagrywam to już, nie wiem, który raz, dlatego, że jest to trudne. Jest to ciężkie do powiedzenia na głos. Wszystko dlatego, że sport zawodowy już u mnie się kończy. Walczę, żeby nie płakać – rozpoczęła sportsmenka. 

– Na tę decyzję wpłynęło wiele kwestii. Miałam dość kontuzji. Chciałam zacząć na sto procent robić coś innego. Sport zawodowy pochłania całe życie – wyjaśniła Jóźwik. 

Jóźwik wspomniała również, że była na wielu fajnych imprezach. – Reprezentowałam godnie nasz kraj na międzynarodowym tle. Nie mam sobie nic do zarzucenia – posumowała. 


Kariera sportowa Jóźwik 

Joanna Jóźwik to utalentowana polska sportsmenka, która specjalizuje się w bigach średniodystansowych. Do najważniejszych jej sukcesów z pewnością należy srebro na halowych ME 2021 w Toruniu (800 metrów), srebrny medal podczas Superligi drużynowych mistrzostw Europy 2015 w Czeboksarach (800 m) oraz dwa brązowe medale na dystansie 800 m w trakcie mistrzostw Europy 2014 w Zurychu i halowych mistrzostw Europy 2014 w Pradze.

Jóźwik wystąpiła również na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła piąte miejsce uzyskując życiowy wynik na 800 m - 1.57,37. 

(Fot. Instagram/@joanna.jozwik)

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport