Premier Mateusz Morawiecki złoży wizytę w USA. (fot. Facebook, Wikipedia)
Premier Mateusz Morawiecki złoży wizytę w USA. (fot. Facebook, Wikipedia)

Morawiecki złoży ważną wizytę w USA. "Kontynuacja rozmów"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Premier Mateusz Morawiecki we wtorek uda się do USA. Zostanie tam do czwartku, a w planie jego wizyty przewidziano spotkanie z przedstawicielami czołowych firm amerykańskiego sektora zbrojeniowego, a także udział w debacie w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Morawiecki złoży wizytę w USA

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że głównymi tematami wizyty premiera w Stanach Zjednoczonych będzie polsko-amerykańska współpraca gospodarcza oraz kwestie bezpieczeństwa Polski. Dodał, że poruszone też zostaną kwestie współpracy w sektorze energetyki.

Müller podczas poniedziałkowego briefingu przed wylotem z kraju przypomniał, że niedawno Polskę odwiedził prezydent USA Joe Biden.

— Prezydent Biden spotkał się i z prezydentem Andrzejem Dudą i z premierem Mateuszem Morawieckim. To jest kontynuacja tych rozmów, które miały miejsce w ostatnim czasie — mówił Müller.


Premier spotka się z wiceprezydent USA Kamalą Harris

Rzecznik rządu poinformował, że w trakcie wizyty w USA Morawiecki spotka się z wiceprezydent Kamalą Harris. Podczas tego spotkania będą poruszane kwestie gospodarki, sektora zbrojeniowego oraz energetycznego.

— Pamiętajmy, że w Polsce trawa bardzo ważna inwestycja, czyli budowa pierwszej elektrowni jądrowej. To jest elektrownia, która powstanie we współpracy z amerykańską firmą Westinghouse — mówił rzecznik rządu.

Spotkania premiera Morawieckiego w USA

Jak dodał, podczas wizyty premier Morawiecki spotka się z przedstawicielami amerykańskich firm zbrojeniowych, w tym tych firm, które produkują dla nas czołgi Abrams oraz myśliwce F-35.

— Kolejne spotkania dotyczą spraw gospodarczych i sektora finansowego. Premier weźmie udział w spotkaniu w siedzibie MFW. Tam odbędzie się duża sesja dotycząca kwestii geopolitycznych, gospodarczych, wstrząsów makroekonomicznych, które dotyczą całego świata — mówił rzecznik rządu. Dodał, że premier ma wziąć też udział w spotkaniu w siedzibie Atlantic Council. 

RB

(na zdjęciu: premier Mateusz Morawiecki, Biały Dom (L) / źródło: Facebook, Wikipedia)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka