Od ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska straciły poparcie. Fot. PAP/Artur Reszko / PAP/Łukasz Gągulski
Od ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska straciły poparcie. Fot. PAP/Artur Reszko / PAP/Łukasz Gągulski

Niepokojący sondaż dla rządu. PiS traci, ale to nie jest najgorsza wiadomość

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 32
Z sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, że w ciągu miesiąca od ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska straciły poparcie. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Lewica.

PiS wygrywa wybory

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Najważniejsza formacja tworząca Zjednoczoną Prawicy cieszy się poparciem 32,47 proc. ankietowanych.

PiS nie ma jednak powodów do radości. To spadek o 1,34 pkt. proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca. Z takim wynikiem PiS może zapomnieć o samodzielnych rządach.

Traci również Platforma Obywatelska. Najsilniejsza opozycyjna partia spadła o 1,67 pkt. procent. W tym sondażu poparcie dla partii Donalda Tuska wynosi 26,69 procent.


Lewica na podium, traci Polska 2050

Na podium wspięła się Lewica. Partia współrządzona przez Włodzimierza Czarzastego zyskała poparcie na poziomie 11,14 proc., co oznacza wzrost o 1,81 pkt. proc.

Na czwartym miejscu – Konfederacja. Wynik 10,19 proc. to wzrost poparcia o 0,49 pkt. proc.

Zdecydowanie gorzej radzi sobie partia Szymona Hołowni, czyli Polska 2050. Wynik na poziomie 9,52 proc. oznacza spadek o 1,75 pkt. proc. 

Na miejsca w Sejmie może liczyć Polskie Stronnictwo Ludowego. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza cieszy się wynikiem 5,67 proc. (+1,14).


Gowin poza Sejmem

Poza Sejmem znalazłyby:

- Ruch Samorządowy TAK dla Polski - 1,12 proc.

- Bezpartyjni Samorządowcy - 0,87 proc.

- Porozumienie Jarosława Gowina - 0,57 proc.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 14-16.04.2023 roku na próbie 1120 dorosłych Polaków.

KW

Źródło zdjęcia: Od ostatniego badania Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska straciły poparcie. Fot. PAP/Artur Reszko / PAP/Łukasz Gągulski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka