Malik Montana. (fot. Instagram)
Malik Montana. (fot. Instagram)

Koncert Malika Montany na poznańskich juwenaliach. Ważne oświadczenie organizatorów

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Juwenalia, najważniejsze studenckie święto, już za pasem. Podczas kiedy większość uczelni ogłasza nadchodzące występy artystów, organizatorzy poznańskich Juwenaliów pozbywają się jednej z gwiazd wieczoru. Malik Montana, kontrowersyjny raper, który ostatnio "zabłysnął" stwierdzeniem, że "feminizm to choroba psychiczna" nie pojawi się w Poznaniu.

Kim jest Malik Montana?

Malik Montana to raper, który bardziej niż przez swoją muzykę, znany jest z rozmaitych afer i bardzo kontrowersyjnego wizerunku. W swoich tekstach epatuje wulgarnością i przemocą, za co zbiera coraz to więcej krytyki. Oprócz tego, w swoich social mediach chwali się takimi dokonaniami, jak wskoczenie z butami na ladę w McDonaldsie. 


Malik Montana w składzie poznańskich juwenaliów

Zaskakujący był zatem fakt, że poznańskie Juwenalia umieściły go w line-upie muzycznego wieczoru. Zapowiedź występu rapera na wydarzeniu spotkała się z niemałą dyskusją w sieci. Wytykano szczególnie fakt, że Malik Montana wygłasza często jednoznacznie seksistowskie i szowinistyczne opinie, jak choćby ta, że feminizm jest chorobą psychiczną. Organizatorzy w porę przemyśleli sprawę i po krótkim czasie odwołali występ rapera. 

"To nie jest oświadczenie, bo te zamknięte są na dialog. Brakuje nam jednak słów jakimi mielibyśmy opisać hejterską relację pomiędzy wykonawcą a uczestnikami jego imprez, którą mogliśmy obserwować przez ostatnie kilkadziesiąt godzin. Wybieramy naszych artystów według jasnych kryteriów, w których szukamy różnorodnych nurtów muzycznych cieszących się Waszym uznaniem. Są jednak wartości jak wzajemny szacunek i kultura, które są znacznie ważniejsze niż popularność i kreacja medialna.

Koncert Malika Montany na juwenaliach odwołany

W związku z powyższym Malik Montana nie wystąpi na poznańskich juwenaliach. Święto studentów i mieszkańców Poznania organizowane w formule “Złączeni, ale nie spięci” nie może dzielić, a łączyć wokół muzyki, zabawy i szacunku do siebie nawzajem. Wkrótce poinformujemy o aktualizacji line-upu.", czytamy na Facebooku poznańskich Juwenaliów.

Oprócz tego poinformowano, że istnieje możliwość zwrotu pieniędzy za bilet wykupiony na 20.05, czyli dzień, w którym Malik Montana miał występować.

Internauci odetchnęli z ulgą

Internauci przyjęli wiadomość o zmianie line-upu z ulgą. Pod facebookowym postem Juwenaliów czytamy:

"Nie powinno się kogoś takiego w ogóle zapraszać! Ale ważne, że nastąpiła refleksja. Za to należy się uznanie!!!"

"Dokładnie, Malik ma bardzo hejterską i nienawistną relacje do uczestników swoich koncertów. Dobra decyzja".

Salonik

(na zdjęciu: Malik Montana / żródło: Instagram)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj4 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura