PKO BP, Pekao, Santander, mBank czy BPS - to niektóre z banków, jakie w najbliższych dniach przeprowadzą ważne prace serwisowe. Fot. Pixabay/Canva
PKO BP, Pekao, Santander, mBank czy BPS - to niektóre z banków, jakie w najbliższych dniach przeprowadzą ważne prace serwisowe. Fot. Pixabay/Canva

Lepiej wypłać gotówkę. Największe banki ograniczą klientom dostęp do kont

Redakcja Redakcja Finanse osobiste Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Przywykliśmy do zakupów z pomocą bankowych usług elektronicznych. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie powinniśmy zaopatrzyć się w gotówkę. Największe banki, takie PKO BP, Pekao, Santander i mBank ostrzegają swoich klientów w bardzo ważnej kwestii.

PKO BP, Pekao, Santander, mBank czy BPS - to niektóre z banków, jakie w najbliższych dniach przeprowadzą ważne prace serwisowe. Nie pozostanie to bez wpływu na klientów - muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do bankowych usług elektronicznych.

Przyjrzyjmy się sytuacji w poszczególnych bankach.


PKO BP - prace w systemach informatycznych

PKO BP w najbliższy weekend przeprowadzi zmiany w wybranych systemach informatycznych. Wdrażane przez bank innowacje mają „na celu nie tylko bardziej efektywne, ale także ich bezpieczniejsze funkcjonowanie”.

Planowane prace mają rozpocząć się w piątek od godziny 23.00. Potrwają do godziny 23.30 w sobotę.

Niedostępne będą niektóre funkcje w serwisie iPKO i iPKO biznes, aplikacji IKO i iPKO biznes mobile oraz serwisie telefonicznym – podaje PKO BP.

Funkcje niedostępne:

  • zmiana limitów kart, spłata zadłużenia, informacje o kartach, blokada czasowa, historia operacji;
  • otwieranie nowych kont;
  • wnioski o karty, pożyczki i kredyty;
  • przelewy z karty kredytowej – również w ramach usługi Płacę z iPKO;
  • otwarta bankowość.

Nie będą działać płatności BLIKIEM z kartą kredytową jako źródłem płatności. Pozostałe płatności BLIK będą działać. 

Mogą też wystąpić utrudnienia przy płatności kartą w internecie oraz korzystaniu z serwisu i aplikacji PKO Junior.

Karty w bankomatach i sklepach stacjonarnych będą działać w ramach ustalonych przez klientów PKO BP limitów. „Kartę zastrzeżesz przez kontakt z naszą infolinią” - podaje bank.

PKO BP zachęca: „Prosimy, zrób – w miarę możliwości – wcześniej ważne operacje i w razie potrzeby zmień limity płatności kart”.


Bank Pekao - prace serwisowe

Bank Pekao w dniach 21-22 kwietnia i 24 kwietnia 2023 r. przeprowadzi prace serwisowe.

„Od 21.04.2023 godz. 23.30 do 22.04.2023 godz. 6.00 nie zalogujesz się do serwisu Pekao24, aplikacji PeoPay i PeoPay KIDS oraz platformy eTrader Pekao" - czytamy w komunikacie.

Klienci Pekao 24.04.2023 r. w godz. 1.00 - 1.50 nie skorzystają z karty debetowej i bankomatu.

W godz. 1.00-5.00 będzie niedostępna usługa BLIK.

„Pamiętaj, aby wcześniej zlecić przelewy lub inne zaplanowane operacje w bankowości elektronicznej” - informuje Pekao.

Santander Bank Polska - nie zalogujesz się

Santander Bank Polska planuje przerwę z piątku na sobotę. „Od 23:00 w piątek do 7:30 w sobotę nie zalogujesz się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Kantor Santander wyłączymy już o 22:00” - brzmi komunikat Santander Bank Polska.

Ważne: karty i bankomaty będą działać.

mBank - utrudnienia z 22 na 23 kwietnia

mBank informuje, że z 22 na 23 kwietnia br. klienci nie skorzystają z niektórych usług w banku.

Od godz. 22.00 do godz. 10.00 klienci nie zrealizują żadnej operacji na mLinii. Wynika to z faktu, że podczas prac modernizacyjnych pracownicy banku nie będą mieć wglądu w dane klientów.

„Również od godz. 22.00 do godz. 10.00 nie połączysz aplikacji mobilnej z kontem. W tym czasie bez przeszkód skorzystasz z serwisu transakcyjnego” - przekazał mBank.

Od godz. 2.00 do godz. 05.00 klienci nie potwierdzą żadnej transakcji hasłem z wiadomości SMS.

Od godz. 2.00 do godz. 05.00 klienci mBank nie złożą żadnego wniosku (np. o kartę debetową, kredyt czy konto). „Od godz. 22.00 do godz. 00.00 nie skorzystasz z mKantoru. Usługa będzie niedostępne w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych” - czytamy w komunikacie mBanku.

22 kwietnia br. od godz. 8.00 do godz. 14.00 klienci nie skorzystają również z maklerskiej aplikacji mobilnej mBank Giełda.

Ważne! W tym czasie klienci mBanku bez przeszkód zapłacą kartą za zakupy w sklepie, wypłacą lub wpłacą gotówkę, zalogują się do aplikacji lub na konto w internecie.

BPS, czyli Bank Polskiej Spółdzielczości

Prace serwisowe przeprowadzi w najbliższym czasie również Bank Polskiej Spółdzielczości:

„W dniu 22.04.2023 r. w godz. 21:00-23:00 z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku, system bankowości internetowej będzie niedostępny”.


Toyota Bank - niedostępna infolinia

Toyota Bank – w sobotę 22.02.2023 niedostępna będzie infolinia: „ze względu na planowane prace serwisowe w infrastrukturze technicznej banku” - poinformował bank.

KW

Źródło zdjęcia: PKO BP, Pekao, Santander, mBank czy BPS - to niektóre z banków, jakie w najbliższych dniach przeprowadzą ważne prace serwisowe. Fot. Pixabay/Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka