Demonstranci zaatakowali w niedzielę wieczorem policję w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Fot. Twitter
Demonstranci zaatakowali w niedzielę wieczorem policję w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Fot. Twitter

Niemcy świętują 1 maja. Zamieszki w Berlinie

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Demonstranci zaatakowali w niedzielę wieczorem policję w dzielnicy Kreuzberg. Podczas zorganizowanej przez lewicowców demonstracji kobiet uczestnicy rzucali w policję butelkami i petardami - podała agencja dpa. Co najmniej jedna z uczestniczek została aresztowana.

1 maja. Lewicowe demonstracje w Berlinie

Według policji, na miejscu było obecnych około 3300 demonstrantów.


Wcześniej po południu w dzielnicy Wedding odbyła się inna demonstracja zorganizowana przez organizacje lewicowe. Według policji wzięło w niej udział około 650 osób. Wszystko przebiegło bez zakłóceń - powiedział po zakończeniu rzecznik policji.


Niemcy wzmacniają siły policyjne na 1 maja

Jak poinformowała policja, w niedzielę na stołecznych ulicach pełniło służbę 3,4 tys. funkcjonariuszy. W poniedziałek siły te zostaną wzmocnione przez funkcjonariuszy z innych krajów związkowych RFN do 6,3 tys.


Hasłem przewodnim niedzielnych demonstracji było: „Pokój zamiast kapitalizmu – zatrzymać wyścig zbrojeń i skończyć z biedą”.


Berlin. W poniedziałkowy wieczór będzie gorąco?

Policja skupia swoją uwagę na tzw. rewolucyjnej demonstracji pierwszomajowej, która rozpocznie się w poniedziałek wieczorem w dzielnicy Neukoelln i zakończyć się ma na Kreuzbergu. „W poprzednich latach podczas tej demonstracji dochodziło do powtarzających się aktów przemocy i ataków na policję, ale ostatnio sytuacja się uspokoiła. W tym roku zamieszki trwały już w nocy z piątku na sobotę. Ubrani na czarno ludzie niszczyli samochody, wybijali szyby” – opisuje rbb24.


Policja spodziewa się na pierwszomajowej demonstracji od 10 do 15 tys. uczestników.


KW

Demonstranci zaatakowali w niedzielę wieczorem policję w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie. Fot. Twitter  

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka