PiS sypnie kasą dla kobiet. Nieoficjalnie: bon, grant na działalność

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 65
PiS ma zapowiedzieć nowe propozycje programowe w czerwcu. W weekend odbędzie się dwudniowa konwencja Zjednoczonej Prawicy, podczas której partia rządząca zapowie pierwsze rozwiązania. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że będą one adresowane do kobiet na działalności gospodarczej i matek małych dzieci.

Pieniądze na aktywizację kobiet 

Co nowego zapowie PiS? Niektórzy sądzili, że będzie to rewaloryzacja 500 plus, bo z rządu dochodziły sprzeczne sygnały. Dziś wartość świadczenia wynosi ponad 300 złotych w porównaniu do okresu, gdy zostało wprowadzone. Pierwsze przecieki wskazują, że partia Jarosława Kaczyńskiego i tak sypnie gotówką. Beneficjentami nowych zapowiedzi będą kobiety.  


Po pierwsze, chodzi o matki dzieci do lat 3. One po powrocie do pracy mają otrzymać bon szkoleniowy w wysokości do 7 tys. zł na zdobycie nowych kwalifikacji i kursy zawodowe - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Innym rozwiązaniem będzie grant dla kobiet, prowadzących działalność gospodarczą. Wyniesie on maksymalnie do sześciu minimalnych wynagrodzeń, a więc prawie 20,5 tys. złotych. Poza tym, PiS zaproponuje lepsze wyliczanie składek dla kobiet, zatrudnionych na część etatu.  


Opozycja też chce dać więcej 

Zdaniem dziennikarzy gazety, PiS chce, by zmiany weszły w życie jeszcze w tej kadencji. Opozycja ze swojej strony obiecuje w kwestiach socjalnych "babciowe" i kredyt 0 proc. na mieszkanie (PO), rentę wdowią (Lewica) i lepszy dostęp do ginekologów dla kobiet (Polska 2050 i PSL).  

Fot. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński/Flickr/PiS 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka