Morawiecki pochwalił się wykresem. "Pierwszy raz w historii"

Redakcja Redakcja Praca Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Liczba pracujących osób w Polsce przekroczyła rekordowe 17 mln - poinformował w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki. Premier pochwalił się tym, jak jego rząd zwalcza bezrobocie.

Rekord zatrudnionych w Polsce

- Po raz pierwszy w historii liczba pracujących w Polsce w pierwszym kwartale 2023 r. sięgnęła 17 mln 62 tys. osób. Jesteśmy bardzo pracowitym narodem! Dziękuję - przekazał szef rządu na Twitterze. 

- Tak jak w sporcie - coraz lepsze wyniki motywują do jeszcze cięższej pracy i starań, dlatego rząd PiS nie spocznie na laurach. Będziemy robić wszystko, by rynek pracy w naszym kraju miał się jeszcze lepiej i bił kolejne rekordy - zapowiedział Morawiecki. 

 


"Polska ma lepszą dynamikę niż UE"

Eurostat podał, że zatrudnienie w Polsce w pierwszym kwartale br. wzrosło kwartał do kwartału o 109,8 tys. osób do 17 mln 62 tys. osób. Wobec pierwszego kwartału 2022 roku zatrudnienie wzrosło zatem o łącznie 236,8 tys. osób. - Porównując zmiany poziomów na rynku pracy w okresie od wybuchu pandemii, to Polska odnotowuje wyraźnie lepszą dynamikę niż UE jako całość i w porównaniu z innymi krajami (obecnie nie ma jeszcze pełnych wyników dla wszystkich krajów) - zauważył ekspert Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak. 


Ekonomista dodał, że dane unijnego urzędu statystycznego obejmują: pracowników najemnych, samozatrudnionych i rezydentów na terytorium kraju i są niewyrównane sezonowo.

Fot. zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo