(Kathleen Folbigg uniewinniona po 20 latach więzienia. Fot. EPA/DANNY CASEY)
(Kathleen Folbigg uniewinniona po 20 latach więzienia. Fot. EPA/DANNY CASEY)

Odsiedziała 20 lat za zabójstwo dzieci. Prawda okazała się szokująca

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Sąd w tym przypadku bardzo się pomylił. Kobieta skazana za zabójstwo czworga swoich dzieci został uniewinniona, po tym jak naukowcy i lekarze dowiedli, że dzieci zmarły z przyczyn naturalnych. Odsiedziała niewinnie ponad 20 lat.

Uniewinniona po 20 latach odsiadki 

Australijka, która spędziła za kratami 20 lat za zabójstwo czworga swoich dzieci, została w poniedziałek ułaskawiona i uniewinniona po tym, jak udowodniono, że dzieci zmarły z przyczyn naturalnych - podała agencja Associated Press.

– Istnieją uzasadnione wątpliwości co do winy pani Folbigg za zabójstwo jej dziecka Caleba, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej dziecka Patricka oraz zabójstwo jej dzieci Patricka, Sarah i Laury – powiedział dziennikarzom główny prokurator Nowej Południowej Walii Michael Daley.


Dzieci zmarły z przyczyn naturalnych 

Folbigg odsiadywała wyrok 30 lat więzienia i miała z niego wyjść w 2033 r. Jej dzieci zmarły w ciągu jednej dekady w oddzielnych incydentach, będąc w wieku od 19 dni do 19 miesięcy. Drugie dochodzenie w sprawie winy Folbigg rozpoczęło się po tym, jak 90 naukowców, lekarzy i innych specjalistów podpisało petycję, w której wyrażono przekonanie, że dzieci Folbigg zmarły z przyczyn naturalnych.

W 2018 r. odkryto, że obie córki - Sarah i Laura - miały rzadką cechę genetyczną CALM2. W przypadku syna Patricka odkryto "zaburzenie neurogenetyczne", które spowodowało jego nagłą śmierć - przekazała prawniczka Sophie Callan.

Kobieta przyznała się do winy 

Prokuratorzy informowali, że w pisanym przez siebie dzienniku Folbigg przyznała się do winy. Jej prawniczka przekazała jednak, że Folbigg cierpiała na poważne zaburzenia depresyjne, kiedy dokonywała wpisów, co podważyło ich wiarygodność.

55-latka w 2003 roku została nazwaną "najgorszą seryjną morderczynią w Australii". 

MP

(Kathleen Folbigg uniewinniona po 20 latach więzienia. Fot. EPA/DANNY CASEY)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo