Wystarczył marsz. Nowy sondaż "Faktów" TVN i TVN24 jest sensacyjny

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 191
Koalicja Obywatelska jest nowym liderem sondażu preferencji partyjnych w badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Badanie zrealizowano po marszu opozycji 4 czerwca.

Najnowszy sondaż dla TVN i TVN24

Na partię Donalda Tuska chce oddać głos 32 proc. respondentów. Zjednoczoną Prawicę popiera 31 proc. ankietowanych - wyniki dwóch największych formacji są więc bardzo wyrównane, ale tylko w tym badaniu. Według badania IBRiS dla Radia Zet, PiS utrzymuje poparcie na poziomie 34,4 proc. (+1,5 pkt. proc.), a wzrost o 3,5 pkt. proc. zaliczyła KO i ma 29,1 proc. Sondaż ten został wykonany po marszu organizowanym przez Donalda Tuska.  


W pomiarze Kantaru dla "Faktów" TVN i TVN24 na trzecim miejscu uplasowała się Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) z wynikiem 10 proc. Takie samo jest poparcie dla Konfederacji. Zaledwie 6 proc. zgarnęła Lewica. Na Agrounię chce zagłosować 2 proc. pytanych. Aż 9 proc. nie wie jeszcze, na kogo postawić w wyborach parlamentarnych. 

Sondaż Kantaru zrealizowano w dniach 5-6 czerwca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 636 osób - zaznacza TVN24.  


Kantar jako jedyny stawia KO w roli lidera

To nie pierwszy raz, gdy z badań dla tej stacji w ostatnich miesiącach KO jest w roli lidera, podczas gdy inne pomiary nie potwierdzają tego trendu. Tak było w grudniu ub. roku, gdy Kantar Public podawał, iż formacja Tuska cieszy się poparciem 32 proc., a Kaczyńskiego - 28 proc. Potem pierwsze i drugiej miejsce się zmieniły, a Koalicja Obywatelska wróciła na fotel lidera w sondażu dla TVN i TVN24 w lutym 2023 r. - wtedy PO uzyskała 29 proc., a PiS - 28 proc. 

Fot. Wikipedia

Zobacz: 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj191 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka