źródło: PAP/EPA Sputnik Pool
źródło: PAP/EPA Sputnik Pool

Kadyrow odleciał. Postawił Polsce kuriozalny warunek

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 79
Przywódca Czeczeni Ramzan Kadyrow znany jest z kuriozalnych wypowiedzi. Tym razem czeczeński bojownik zagroził zajęciem Polski, Niemiec i Francji. Twierdzi, że jego ludzie są w stanie podbić te państwa, jeśli nie spełnią one jego żądań.

Kadyrow grozi: Zajmiemy Polskę, Francję i dotrzemy do Niemiec

- Siły Specjalne Achmat (prywatna armia Kadyrowa - red.), składające się z trzech dywizji, to ogromna siła, która jest w stanie zająć Polskę, Francję i dotrzeć do Niemiec - mówił przywódca Kadyrow w rozmowie z czeczeńską agencją prasową.

- To się stanie w najbliższej przyszłości, jeśli przywódcy nie zmienią swojej taktyki - dodał. Zapewne miał na myśli pomoc, którą kraje te zapewniają walczącej Ukrainie.

Słowa czeczeńskiego przywódcy cytuje doradca ukraińskiego rządu Anton Heraszczenko. Urzędnik umieścił fragmenty wypowiedzi czeczeńskiego lidera na swoim Twitterze.


Czeczeński przywódca chce odegrać większą rolę w wojnie

Ramzan Kadyrow od wielu miesięcy stara się wkraść w łaski prezydenta Rosji Władimira Putina. Polityk ostatnio proponował wysłać swoje wojska do Biełgorodu, żeby walczyły tam z antykremlowskimi partyzantami. - Aby wyeliminować grupę bandytów na terytorium Rosji bez konsekwencji dla ludności cywilnej i infrastruktury, potrzebna jest specjalna wiedza i szkolenie - wyjaśnił w serwisie Telegram.


Kadyrow regularnie też wychwala zdolności bojowe Achmatu. Najczęściej ma to niewiele wspólnego z prawdą. - Nasi wojownicy zaprowadzają porządek wszędzie tam, gdzie się ich skieruje. W ciągu dwóch i pół miesiąca zabraliśmy Mariupol, zapędziliśmy tysiące nazistów do piwnic, okrążyliśmy ich i zmusiliśmy do wyjścia z podniesionymi rękoma - przechwalał się czeczeński terrorysta.

Kadyrow już wcześniej groził Polsce

Polska jest jednym z najważniejszych sojuszników Ukrainy w wojnie obronnej. Fakt ten nie umknął Kadyrowowi, który co jakiś czas, kieruje kuriozalne groźby pod adresem naszego państwa.

Czeczeński lider "zasłynął" wyjątkowo ekscentryczną wypowiedzią na temat sytuacji w Polsce. Polityk w lutym tego roku stwierdził, że "Polskę należy zdesatanizować". Proponował też, by przeprowadzić na Śląsku referendum niepodległościowe, w którym pomogłaby Rosja. 

MB

Źródło zdjęcia: Ramzan Kadyrow. Fot. PAP/EPA Sputnik Pool

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka