Nowy sondaż. Wysoki wzrost KO po marszu Tuska

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Koalicja Obywatelska zdobyła o 5 pkt. proc. więcej, niż w poprzednim badaniu IPSOS dla dorzeczy.pl. Liderem w najnowszym sondażu pozostaje Prawo i Sprawiedliwość.

Nowy sondaż po marszu opozycji

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je PiS z dorobkiem 35 proc. Pozycja i poparcie dla partii rządzącej nie zmieniają się od poprzedniego badania z 20 maja 2023 r. Po marszu 4 czerwca rośnie za to poparcie dla KO, które wynosi już 29 proc. To o 5 pkt. procentowych więcej, niż w ostatnim pomiarze pracowni IPSOS. 


Wyniki przedstawiają się więc zupełnie inaczej, niż w niedawnym zestawieniu Kantaru dla "Faktów" TVN i TVN24, gdzie liderem została Koalicja Obywatelska (32 proc.) przed PiS (31 proc.). 

Trzecia Droga i Lewica tracą poparcie

Wzrost o 2 pkt. proc. daje Konfederacji podium i poparciem 13 proc. Trzecia Droga może liczyć na 10 proc. poparcia wśród ankietowanych - to spadek o 2 pkt. proc. Lewicę chce poprzeć 7 proc. respondentów - też zalicza spadek o 2 pkt. proc. AgroUnia zanotowała 2 proc. w sondażu.  

Na pytanie o udział w wyborach,  67 proc. odpowiedziało, że zagłosuje jesienią. Sondaż IPSOS dla dorzeczy.pl zrealizowano metodą CATI (wywiady telefoniczne) w dniach 5-7 czerwca 2023.  

 

Fot. Wikipedia

Zobacz: 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj61 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka