Ten serial TVP uderzy w Tuska. Lider PO wyjawił, czy go obejrzy

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 110
W najbliższy poniedziałek na antenie TVP i TVP INFO zadebiutuje serial dokumentalny "Reset" - o polityce polskiego rządu względem Rosji w latach 2007-2015. Za scenariusz odpowiadają prof. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń. Donald Tusk został zapytany na ostatniej konferencji prasowej, czy go obejrzy.

Kiedy pierwszy odcinek "Resetu"?

Premierowy odcinek serialu "Reset" TVP wyemituje na swoich antenach w poniedziałek 12 czerwca o godz. 21.30. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń pokażą dokumenty, wywiady i przypomną wydarzenia ze stosunków polsko-rosyjskich za czasów rządów PO. Historyk jest szefem Wojskowego Biura Historycznego - część materiałów z lat 2007-2015 odnaleziono właśnie w tej placówce. 

- „Reset” - filmowa opowieść o polityce Donalda Tuska wobec Rosji z lat 2007-2014. Serial dokumentalny, jakiego jeszcze nie było! Premiera odcinka 1: 12 VI godz. 21.30 (TVP1 i TVP Info). Bądźcie z nami - napisał Cenckiewicz. 

 


- Grubo ponad rok pracy. Tygodnie spędzone w archiwach, tysiące kilometrów za kółkiem, dziesiątki tysięcy przejrzanych dokumentów i jest efekt. Wiemy jak wyglądał w szczegółach reset relacji Polski i Rosji. Jak wyglądał „dialog z Rosją taką, jaka ona jest” - zapowiedział serial Rachoń, który podziękował za wsparcie w pracy nad produkcją prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkowiczowi. 

 

To, o czym będzie opowiadał dokument, omówił też miesięcznik "Nowe Państwo" w czerwcowym numerze z Rachoniem i Cenckiewiczem na okładce. 


Tusk krótko o "Resecie"

Co ciekawe, jeden z dziennikarzy w środę zapytał Donalda Tuska, czy obejrzy nowy serial dokumentalny TVP pt. "Reset". - Pan żartuje teraz. Ale gratuluję poczucia humoru - mówił zdziwiony lider PO. Filmik z tego momentu zamieścił wiceszef TAI Samuel Pereira. 


GWKomentarze

Inne tematy w dziale Kultura