Kibice świętują na Narodowym. Zwycięstwo z Niemcami

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Po golu Jakuba Kiwiora w pierwszej połowie, Polska wygrała z Niemcami w meczu towarzyskim 1:0. Była to druga w historii wygrana nad naszym zachodnim sąsiadem.

Gol Kiwiora

Niemcy mieli przewagę, stworzyli szczególnie w drugiej połowie sporo sytuacji, ale byli nieskuteczni. Mecz rozstrzygnął gol Jakuba Kiwiora w 31. minucie. Obrońca Arsenalu Londyn wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Marca-Andre Ter Stegena. Polacy do końca pierwszej połowy nie stracili prowadzenia. Bronili mądrze, starali się atakować. Niemcy byli kompletnie bezzębni.

Wydarzeniem meczu na PGE Narodowym było pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Pomocnik Wisły Kraków w 109. występie zakończył karierę w reprezentacji, o czym pisaliśmy w pierwszej połowie spotkania. W drugiej połowie Niemcy byli o włos od wyrównania. Piekielnie mocny strzał Malicka Thaw'a wybronił na kwadrans przed końcem Wojciech Szczęsny. W samej końcówce bramkarz Juventusu Turyn z samej linii bramkowej wyjął uderzenie Mariusa Wolfa.

Drugi raz w historii

Na PGE Narodowym Polska pokonała Niemcy 1:0 - drugi raz w historii wygrali z utytułowanym rywalem. Pierwszy taki sukces miał miejsce jesienią 2014 roku, gdy Polacy wygrali 2:0 z mistrzami świata.