źródło: TVP/Facebook
źródło: TVP/Facebook

Owsiak przegrywa z autorką "Plastusiów". Szef WOŚP nie przebiera w słowach

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 146
Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak po raz kolejny przegrywa w sądzie z autorką plastelinowej animacji, Barbarą Pielą. - Ten materiał, jako żywy przypominający nazistowskie kroniki filmowe, nie miał znikomej szkodliwości społecznej. Ale nie będziemy się kopać z koniem - grzmi działacz społeczny na swoim Facebooku.

Owsiak skarży się na sądy

Jerzy Owsiak nie kryje rozgoryczenia wyrokiem. Na swoim Facebooku przytacza fragment postanowienia. - Sąd w niedługim elaboracie, który otrzymaliśmy wczoraj, uznał na końcu, że „zgodnie z artykułem 17 paragraf 1 pkt 3 k. p. k. postępowanie umarza się, gdy społeczna szkodliwość czynu jest znikoma - cytuje założyciel WOŚP.

W kolejnej części wpisu działacz społeczny kategorycznie odrzuca taką argumentację. - W naszej ocenie ten materiał, jako żywy przypominający nazistowskie kroniki filmowe, nie miał znikomej szkodliwości społecznej. Ale nie będziemy się kopać z koniem, być może wszyscy potrzebujemy powrotu do normalnych, przepojonych najbardziej ludzkimi standardami, zasad współżycia, a wtedy dostrzeżemy belkę w oku. Powrót do takich standardów zależy tylko i wyłącznie od nas - podsumowuje Owsiak.

Piela vs Owsiak. O co poszło?

Przypomnijmy, że spór między Jerzym Owsiakiem a Barbarą Pielą trwa od początku 2019 roku. Na antenie TVP Info została wyemitowana plastelinowa parodia z udziałem szefa WOŚP. W animacji Owsiak był przedstawiony jako nakręcana lalka, która kradnie część pieniędzy ze zbiórki i dla ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Na części banknotów znajdowała się gwiazda Dawida.

Piela triumfuje. Mówi o medialnym linczu

W całym sporze to Barbara Piela czuła się ofiarą. Twierdziła, że po założeniu sprawy w sądzie przez Owsiaka była "hejtowana" i "linczowana w mediach".

Kobieta odniosła się do zakończenia postępowania na Twitterze. - Koniec batalii w sprawach z J. Owsiakiem przeciwko mnie! Ostatnia sprawa ostatecznie umorzona! Przesłuchania na komendach, wizyty policji w domu, lincz medialny, sprawy w prokuraturze, sądach-wszystko wygrane - podsumowała plastyczka.

MB

(Źródło zdjęcia: Fragment animacji z Jerzym Owsiakiem. Fot. Facebook/screen TVP)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo