źródło: Facebook
źródło: Facebook

Plac zabaw na środku boiska. Takie cuda w Polsce

Redakcja Redakcja Architektura Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Bareja by tego nie wymyślił. W Krzemiennej (gmina Dydnia), lokalne władze wybudowały plac zabaw na boisku do piłki nożnej. Część mieszkańców poparła pomysł, a samorządowcy są dumni z inwestycji. Na zdjęciach możemy jednak zobaczyć, że cała inwestycja jest dość groteskowa.

Plac zabaw na boisku. Mieszkańcy w szoku

Plac zabaw usytuowany w nietypowym miejscu wzbudził spore poruszenie. O sprawie piszą już ogólnopolskie media, a gmina Dydnia aż huczy od plotek.

- Doznałem niemałego szoku, kiedy to wybierając się na spacer w okolice zabytkowego pałacu Dydyńskich w Krzemiennej, na pobliskim boisku zobaczyłem nowo powstałą inwestycję. Plac zabaw został umiejscowiony na samym środku boiska. Boiska, które kilka lat wcześniej zostało zmodernizowane przez gminę Dydnia. Proszę sobie wyobrazić miny chłopców, którzy wtedy przyjechali pograć sobie w piłkę. Bezcenne - relacjonuje jeden z mieszkańców w rozmowie z portalem "Nowiny24".

Faktycznie, całość na zdjęciach wygląda dość groteskowo.


Sołtys dumny z projektu. "To zmiany na lepsze"

- To decyzja wewnętrzna sołectwa. Tak zadecydowali mieszkańcy na zebraniu wiejskim, a ja tę decyzję wykonuję. Teraz pojawia się krytyka, najczęściej osób niebędących mieszkańcami lub tych, którzy nie byli na zebraniu. Wszystko zostało przegłosowane jednogłośnie i jest realizowane - zapewnia Andrzej Kot, sołtys Krzemiennej.

Sołtys postanowił też bronić inwestycji po fali krytyki, która wylała się w internetowych komentarzach. W oświadczeniu sołectwa czytamy, że projekt to "zmiana na lepsze" a ewentualna krytyka "wynika z niewiedzy". Dowiadujemy się też, że instalacji na boisku ma powstać więcej, a miejsce do gry w piłkę nożną zostanie wydzielone na wolnym od maszyn do zabaw terenie.

Wójt jest wściekła. Wydała oświadczenie

Po medialnym zamieszaniu do sprawy odniosła się wójt Alicja Pacałuń. Urzędniczka tłumaczy, że od początku była przeciwna inwestycji, ale nie mogła jej zablokować.

- Inwestycja realizowana jest w ramach funduszu sołeckiego, uchwalona zgodnie z prawem więc my jako gmina musimy ją respektować. Plac zabaw jest z pieniędzy, które przysługują sołectwu. Podczas zebrania wiejskiego ostrzegałam, że plac zabaw na boisku wzbudzi kontrowersje, jednak obecnych na zabraniu 16 mieszkańców jednogłośnie zagłosowało za takim rozwiązaniem, więc nie mogłam nic zrobić, a teraz świecę oczami przed mediami i całym powiatem - mówi wójt portalowi Nowiny24.pl.

Wieś zamieszkuje około 300 osób.

MB

Źródło zdjęcia: Plac zabaw na boisku. Źródło: Facebook.com/Sołectwo Krzemienna


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości