źródło: Twitter
źródło: Twitter

Wielki marsz równości w Londynie. Pojawił się muzułmański burmistrz

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 48
W sobotę ulicami Londynu przeszedł marsz równości "PRIDE" środowisk LGBT. W paradzie według szacunków mogło wziąć udział nawet około miliona osób. Co ciekawe, w pochodzie mniejszości seksualnych udział wziął muzułmański burmistrz Londynu, Sadiq Khan.

Wielki marsz równości w Londynie

Angielskie parady równości są nazywane "marszami dumy". Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Nigdy nie maszeruj sam" i - jak tłumaczą organizatorzy - dedykowane jest osobom transpłciowym i niebinarnym. To nawiązanie do słynnej pieśni kibiców "You'll never walk alone".

Organizatorzy twierdzą, że w zgromadzeniu mogło wziąć udział prawie milion osób.

Burmistrz-muzułmanin na paradzie

Zaskoczeniem dla niektórych może być obecność burmistrza Londynu, Sadiqa Khana na wydarzeniu. Polityk jest zadeklarowanym muzułmaninem. Jest to pierwszy w historii wyznawca islamu piastujący ten urząd.


- Bardzo cię cieszę, że mogę brać udział w tak wspaniałym wydarzeniu w centrum miasta. Dzisiejsza parada to protest, ale i uczczenie tego, że udało nam się zrobić tak dużo dla praw mniejszości seksualnych - mówił burmistrz na nagraniu zamieszczonym na jego profilu na Twitterze.

Londyn: 32 tysiące podmiotów pomogło w organizacji parady

Organizatorzy wydarzenia podają na swojej stronie internetowej, że wydarzenie zostało zorganizowane przez około 600 organizacji walczących o prawa osób LGBT+. Parada została wsparta przez liczne firmy i stowarzyszenia. W sumie poparło ją około 32 tysiące podmiotów.

Wśród sponsorów wydarzenia znajdziemy wielkie firmy jak m.in. Coca Cola, UPS czy Netflix.

MB

Źródło zdjęcia: Burmistrz Londynu na marszu równości. Fot. Twitter.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka