Cena za zwiedzanie Wawelu zwala z nóg. Rodzin może nie stać na to

Redakcja Redakcja Muzea Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Nawet 500 złotych musi zapłacić czteroosobowa rodzina, by zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu. Kulturalna atrakcja staje się coraz mniej dostępna dla Polaków. W tej cenie nie otrzymamy przewodnika, nie zakupimy pamiątek czy poczęstunku.

Trzeba mieć pięć stów dla rodziny 2+2

Żeby pozwiedzać Wawel, zapłacimy 151 złotych za osobę w opcji "Cały Zamek bez przewodnika". Ulgowy to koszt 101 złotych, a audioprzewodnik dla czterech osób to wydatek 56 złotych. Dla czterech osób - w tym dwójki dzieci - koszt zwiedzania dawnej siedziby królów Polski wyniesie grubo ponad 500 złotych - bo aż 560 zł. 


Wawel a Zamek Królewski w Warszawie i Malbork 

Polsat News porównał te ceny z możliwością spędzenia czasu w Zamku Królewskim w Warszawie. I wychodzi znacznie taniej w stolicy. Czteroosobowa rodzina obejrzy Trasę Królewską (Apartament Wielki i Królewski, Galeria Czterech Pór Roku, Nowa Izba Poselska, Galeria Wettynów, Pokoje Prezydenckie, Sala Senatorska, Obrazy Jana Matejki, Antyszambra), Galerię Arcydzieł i Pałac Pod Blachą, a także płatną oddzielnie wystawę czasową "Kopernik i jego świat" w cenie... 378 złotych - przytacza telewizja.  


A Zamek w Malborku? Bez porównania cenowo z Krakowem i Warszawą. Za zieloną trasę zwiedzania zapłacimy 130, a za historyczną - 260 zł. W opcji Zamku Królewskiego na Wawelu brakuje popularnej w innych muzeach opcji biletu rodzinnego. Wielu internautów w mediach społecznościowych żali się, że nie stać ich na zakup biletów i wykreślają symbol polskiej państwowości z listy wycieczek. 


GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura