Hubert Hurkacz walczył do końca na Wimbledonie, fot.  	PAP/EPA/ISABEL INFANTES
Hubert Hurkacz walczył do końca na Wimbledonie, fot. PAP/EPA/ISABEL INFANTES

Hurkacz walczył jak lew z Djokovicem. Honorowa przegrana na Wimbledonie

Redakcja Redakcja Tenis Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału tenisowego Wimbledonu po porażce z Novakiem Djokovicem. Mecz był kontynuacją niedzielnego starcia. Polakowi szło bardzo dobrze, ale uległ Serbowi w końcówce.

Hurkacz dał z siebie wszystko

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę wieczorem, ale z powodu przepisu o ciszy nocnej, która obowiązuje od godz. 23 czasu lokalnego, zostało przerwane po dwóch setach. W poniedziałek zostało dokończone.

Pojedynek był bardzo wyrównany. Hurkacz celnie odpierał ataki legendy Wimbledonu. Polak dał z siebie wszystko i walczył ambitnie o każdy gem, ale niestety dał się przełamać w czwartym secie.

Owacje dla Polaka

"Ma jeden z najlepszych serwisów na świecie" - powiedział Djokovic po zakończeniu meczu z Hurkaczem.

Polak schodził z kortu wśród owacji.

Djokovic jest rekordzistą w liczbie zwycięstw

Rozstawiony z "dwójką" 36-letni Djokovic walczy o piąty z rzędu i ósmy w karierze triumf na londyńskiej trawie, czym wyrównałby rekord Szwajcara Rogera Federera. W liczbie zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych Serb jest rekordzistą z dorobkiem 23 wygranych. W poniedziałek wygrał 90. mecz w karierze, a jego bilans uzupełnia 10 porażek.

10 lat młodszy Polak, rozstawiony z numerem 17., największy sukces odniósł w stolicy Wielkiej Brytanii dwa lata temu, kiedy dotarł do półfinału.

W ćwierćfinale rywalem Serba będzie Rosjanin Andriej Rublow.

Wynik 1/8 finału singla mężczyzn: Novak Djokovic (Serbia, 2) - Hubert Hurkacz (Polska, 17) 7:6 (8-6), 7:6 (8-6), 5:7, 6:4.

ja

(Zdjęcie: Hubert Hurkacz walczył do końca na Wimbledonie, fot. PAP/EPA/ISABEL INFANTES)